Partnerskie miasto Głogowa prosi o pomoc

0
254
zdjęcie 2014-04-18-flaga-Ukrainy-01

Głogów włącza się w pomoc dla Ukrainy. Władze miasta organizują zbiórkę najpilniejszych przedmiotów i materiałów potrzebnych naszym wschodnim sąsiadom. O pomoc zwróciły się władze Kamieńca Podolskiego – miasta partnerskiego Głogowa.

Do Głogowa dotarła prośba  z partnerskiego miasta Kamieniec Podolski o udzielenie pomocy materialnej w związku z trwającym kryzysem i działaniami wojennymi na terenie Ukrainy. Miasto Kamieniec wspiera zarówno uchodźców z terenów objętych rosyjską aneksją i agresją , jak i wspiera własnych obywateli powołanych w związku z tym do służby wojskowej i uczestniczących w operacjach wojskowych.

W zawiązku z tą sytuacją władze miasta apelują do głogowian o pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów.

Poniżej przedstawiamy zestaw rzeczy osobistego użytku, nieodzownych dla materialnego zabezpieczenia odbywających służbę wojskową, oraz rodzin przesiedleńców z RA Krymu i Wschodu jakiego oczekuje partnerski Kamieniec Podolski : kominiarki, termobielizna, rękawice specjalistyczne, karimaty, ubrania maskujące, buty wojskowe, plecaki, koszule polarowe, śpiwory, płaszcze przeciwdeszczowe, łopaty, zestawy naprawcze kluczy, namioty, ciepła odzież, krótkofalówki, obuwie zimowe, ręczniki, pampersy, przybory do higieny osobistej.

Zebrane materiały i przedmioty  – zapewniają kamieńczanie -będą rozdzielone przez ich przedstawicieli bezpośrednio powołanym do służby oraz rodzinom przesiedleńców z Republiki Autonomicznej  Krymu i Wschodu.

W związku z tym otwarte zostało specjalne subkonto przez Caritas Polska, a dary materialne, które będzie można składać w głogowskim Ratuszu 11 października 2014 od godz. 10.00 do godz. 17.00 zostaną dowiezione na Ukrainę transportem Caritas. Koszty wysyłki pokryje miasto Głogów.

Subkonto Caritas:

54 1090 1636 0000 0001 1433 0672

z dopiskiem: „Pomoc dla Kamieńca Podolskiego”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.