DFN w Głogowie: 120 spotkań w ciągu dwóch dni

0
682
2014-09-29 dolnośląski festiwal nauki 2014@Głogów-num

W czwartek, 2 października rozpocznie się głogowska część Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.  W tym roku Dolnośląski Festiwal Nauki odbywa się pod tytułem „Ścieżki rozumu”. Warsztaty, wykłady, konkursy, laboratoria – w sumie blisko 120  „spotkań z nauką” czeka w najbliższym czasie na wszystkich spragnionych wiedzy i ciekawych świata.

W Głogowie regionalna edycja Festiwalu organizowana jest po raz czwarty. W tym roku Festiwal odbywa się pod hasłem „Ścieżki rozumu”. Podczas dwóch dni, 2 i 3 października, mieszkańcy Głogowa będą mieli niecodzienną okazję do wysłuchania ciekawych wykładów, udziału w dyskusjach z uczonymi, zwiedzania, na co dzień niedostępnych, laboratoriów i warsztatów badawczych.

W organizację przedsięwzięcia włączyły się niemal wszystkie głogowskie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, szkoły podstawowe,  biblioteki, muzeum, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie  oraz inne jednostki i placówki.

Oficjalna, głogowska inauguracja odbędzie się 2 października w Szkole Podstawowej nr 14.

Ciekawa oferta głogowskiego muzeum

W przedsięwzięcie, tradycyjnie już włącza się także Muzeum Archeologiczno – Historyczne, gdzie odbędą się wykłady i warsztaty.

2 października w głogowskim muzeum odbędą się pierwsze wykłady. Romualda Pilitsidis opowie o historii pisma oraz o tym, jak człowiek nauczył się pisać. Ten wykład rozpocznie się o godzinie 9.00. O godzinie 10.15 rozpocznie się natomiast wykład „Od kamienia do żelaza”, który wygłosi Magdalena Świderska.

Równie ciekawie zapowiada się w muzeum drugi dzień naukowego festiwalu. W piątek, 3 października, o godzinie 9.00 Renata Matysiak rozpocznie swój wykład zatytułowany „Jak mała czcionka wielkie idee przenosiła”, zaś o godzinie 10.15 wykład „Archeologiczne ślady postępu technologicznego i zmian społecznych w pradziejach” wygłosi Aleksander Dobrowolski.

Zarówno w czwartek 2 października, jak i w piątek 3 października w głogowskim muzeum odbędą się również warsztaty – „Światło i barwa a człowiek”, które poprowadzi Romualda Pilitsidis. W czwartek zajęcia odbędą się o godzinie 11.00 oraz o godzinie 13.00. W piątek natomiast o godzinie 9.00, 11.00 i 13.00.

Dolnośląski Festiwal Nauki może być także doskonałą okazją do zwiedzenia wystaw – „Obrona Głogowa w 1109”, „Pamięć kamienia”, „Blask złota i srebra czyli pieniądz w baroku”, „Wydrukowano w Głogowie. 300 lat głogowskiego drukarstwa”, „Fotografia Jan Bebel”, „Kolekcja sztuki współczesnej głogowskiego muzeum” oraz wystawy „Schody do historii” w wieży ratuszowej.

Dla odwiedzających Muzeum Archeologiczno – Historyczne, na pewno ważną informacją będzie to, że od 2 do 3 października, czyli w dniach, w których w Głogowie będzie odbywał Dolnośląski Festiwal Nauki, muzeum czynne będzie w godzinach od 9.00 do 16.00. W tych samych godzinach muzeum będzie czynne również w środę 1 października.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.