Rapowe brzmienie w Głogowie już jutro

0
721

Jutrzejszy wieczór będzie dużą atrakcją dla fanów rapowego brzmienia. W sobotę, 27. września o godz. 19:00 w MCK Mayday odbędzie się koncert młodych raperów z całej Polski, wśród nich przedstawicieli głogowskiej sceny: Dast, Mex, Kosa/Adiss/Kieres i TMK aka Piekielny.

Sobotni wieczór  będzie okazją do wysłuchania młodych zdolnych podczas koncertu, na który zapraszają MCK Mayday & Serce Miasta Label. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Na głogowskiej scenie będzie można usłyszeć raperów takich, jak: Dast, Mex, Kosa/Adiss/Kieres, Bonez, Czeski, Rover, Planet ANM, TMK aka Piekielny oraz Bonson/Matek. Bilety na koncert dostępne są w cenie 15 zł/przedsprzedaż, 20zł/ w dniu koncertu.

BONSON/MATEK właściwie Damian Kowalski i Mateusz Pospieszyński to szczeciński duet współpracujący razem od początków 2008 roku. Na swoim koncie mają projekt ”Wspomnienia z domu umarłych” (2008) oraz bardzo dobrze przyjęte ”Historie po pewnej Historii” (2011). Ten drugi projekt doprowadził do podpisania kontraktu z wytwórnią Pezeta KOKA BEATS i około 50 koncertów w całej Polsce. 5. kwietnia do sklepów trafiła płyta zatytułowana ”O nas się nie martw”. Na swoim koncie mają również gościnne udziały na płytach raperów takich, jak: Chada, Kajman, Hukos/Cira, Kobra, Deobe, Szops, Sobota, Rena, Buczer i wielu innych.

PLANET ANM właściwie Radek Planeta to raper i producent reprezentujący scenę szczecińską, obecnie przebywa za granicą gdzie pracuje nad kolejnymi projektami. Od 2003 roku związany z grupą ANM, z która wypuścił dwa nielegale ”widzę więcej”, ”skoki napięcia”. w 2009 roku rozpoczął karierę solową, którą to zapoczątkował album ”Konstelacja”. Najbardziej znany materiał to ”Pas Oriona” z 2013 roku, wydany jako nielegal przez wytwórnię Aptaun Records wraz z producentem Eljot Sounds.

ROVER to kielecki raper, który nagrywa od 2004 roku. O Roverze ajeszczersze grono mogło usłyszeć na jego albumie ”Kalejdoskop Wspomnień” z 2011 roku. Już rok później nakładem High Time Label ukazała się płyta ”24”. Obecnie Rover jest członkiem jednej z największych wytwórni hip-hopowych w kraju – Step Records, której nakładem ukazała się najnowsza płyta rapera – Odwiedziny.

CZESKI to raper freestylowiec ze Strzelec Opolskich. Na swoim koncie ma sporo sukcesów, między innymi zwycięstwo na WBW w 2013 roku. Pierwszy album rapera to ”Nigdy nie jest za późno by coś zmienić”, natomiast najnowsze wydawnictwo wydane nakładem Vibe2nes to ”Na pewno warto”.

BONEZ to raper, freestylowiec i producent pochodzący z Łodzi. Młody Wilki Popkillera w 2013 roku. Finalista pierwszej edycji ŻYWYKARP! (otrzymał wyróżnienie). Czterokrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (3 miejsca w 2010 i 2012). Aktywnie działa na rapowej scenie od 2005 roku.

TMK aka Piekielny to urodzony w 1992 roku raper z Głogowa. Na scenie od 2008, kiedy to zaczynał w takich składach, jak Apogeum czy Parafren. Od 2010 roku działa solowo, na koncie ma kilka albumów, miedzy innymi ”Zaczekaj na mnie”, ”Kilka Kartek” cz ”Mam 21 lat”. Założyciel ”Serce Miasta Label”.

Przedstawiciele sceny głogowskiej to:

  • Kosa/Adiss/Kieres
  • Mex
  • Dast
  • TMK aka Piekielny

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.