Gmina Radwanice: Okradali gospodarstwa rolne

0
363
zdjęcie włamanie-policja-aresztowanie-kraty-więzienie

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszało trzech mężczyzn, którzy dokonywali przestępstw na terenie gminy Radwanice, w powiecie polkowickim. Funkcjonariusze udowodnili im m.in. włamanie do stodoły, garażu oraz kradzież z ogródka piwnego. Ich łupem padły m.in. maszyny rolnicze, parasol z krzesłami oraz inne elektronarzędzia, w tym olej napędowy. Łączne straty – to kilkanaście tysięcy złotych na szkodę różnych pokrzywdzonych. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali trzech mieszkańców gminy Radwanice, w wieku od 23 do 26 lat, podejrzanych o kradzieże i kradzieże z włamaniem.

„W toku realizacji zgłoszonych spraw ustalono, że sprawcy przestępstwa włamania i kradzieży dopuszczali się w okresie od marca 2014r. Policjanci ustalili, że działali w różnych konfiguracjach. Na tą chwilę funkcjonariusze udowodnili im kilka tego rodzaju włamań i kradzieży” – informuje Daria Solińska z z polkowickiej policji.

Sprawcy włamali się m.in. do stodoły, garażu – skąd kradli maszyny rolnicze, różnego rodzaju elektronarzędzia, olej napędowy. Ponadto w maju tego roku z terenu ogródka piwnego restauracji ukradli parasol wraz z krzesłami. Łącze straty oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych, na szkodę różnych pokrzywdzonych.

„Część skradzionych rzeczy została przez policjantów odzyskana i już przekazana ich właścicielom” – mówi Daria Solińska.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kradzież z włamaniem do 10 lat.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.