Głogów: Próbował się ukryć wśród polnych upraw

0
582
2014-09-24 - kradziony saochód-głogowska policja-rozbity samochód-Głogów-num

Pościg prowadzony przez policjantów ruchu drogowego i prewencji za uciekającym VW Passatem doprowadził do zatrzymania 20 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego oraz odzyskania skradzionego kilka godzin wcześniej samochodu. Mężczyzna usłyszał nie tylko zarzut kradzieży VW Passata, ale również dwóch innych samochodów. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

„Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji, w poniedziałek 22 września w godzinach rannych po pościgu, zatrzymali 20 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował uciec ścigającemu go patrolowi” – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

Kierowany przez niego samochód wypadł z drogi i uderzył w słup elektryczny. Kierowca próbował uciekać dalej pieszo.

„Został zatrzymany w odległości około 600 metrów od drogi. Próbował ukryć się wśród upraw na polu” – dodaje Bogdan Kaleta.

20 – latek, znany już policji, miał powody do ucieczki. Samochód, którym kierował, został kilka godzin wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Pojazd miał założone tablice rejestracyjne skradzione z innego samochodu. 20 – latek usłyszał zarzut kradzieży nie tylko zatrzymanego VW Passata, ale również dwóch innych samochodów na terenie Niemiec: VW Bora i kolejnego Passata.

Mężczyzna przyznał się do tych kradzieży. Na wniosek policji, prokurator objął podejrzanego dozorem policyjnym oraz zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 1000 złotych. Za kradzieże grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.