Głogów: Nocny Turniej Tenisa rozegrany

0
684
nocny turniej tenisa ziemnego, tenis,

To już kolejny Nocny Turniej Tenisa Ziemnego im. Andrzeja Vogta rozegrany na kortach miejskich w Głogowie. W zawodach wzięły udział panie – grające mecze singlowe – oraz panowie – debel. Podczas tego spotkania dokończono również Turniej o Puchar Miasta Głogowa, który trzy tygodnie temu został przerwany z powodu silnych opadów. Głogowskim tenisistom ponownie deszcz dał się we znaki, na szczęście tym razem nie był on bardzo dokuczliwy i turniej udało się rozegrać.

Nocny Turniej Tenisa Ziemnego im. Andrzeja Vogta rozpoczął się o godzinie 18:00. Dziewięć pań i czternastu panów przystąpiło do gry. Zazwyczaj takie turnieje rozkładane są na dwa dni, jednak ze względu na zapowiadane sobotnie opady, również finał Turnieju rozegrany został w piątek. Nie był to pierwszy nocny turniej tenisa, zdarzało się więc, że rozgrywki trwały do 4:00 nad ranem. Tym razem turniej trwał do… 5:00 w sobotę. Jeden mecz, ze względu na duże zmęczenie, został przeniesiony na następną sobotę – wówczas o trzecie miejsce powalczą panie.

Po rozegraniu 30 spotkań najlepszą zawodniczką okazała się Dorota Rzepecka, na drugim Edyta Blida. Wśród panów najlepszą parą byli Krzysztof Ulikowski i Bartosz Sielicki, którzy w finale pokonali Wojciecha Skołozdrzego i Grzegorza Dziadulewicza. W walce o trzecie miejsce lepszą parą okazali się Tomasz Kiemona i Wiesław Ławrowski, którzy pokonali Mariusz Bajera i Mirosława Żmudę. Wszystkie zawodniczki i zawodnicy od pierwszego do trzeciego miejsca otrzymali puchary ufundowane przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe.

Natomiast w niedzielę, 21. września od rana do godz. 17:00 trwały półfinały i finały w singlu i deblu niedokończonego turnieju sprzed trzech tygodni “O Puchar Prezydenta Miasta Głogowa”.

turniej tenisa tenis

XVI turniej tenisa ziemnego w singlu i XIII w deblu o Puchar Miasta Głogowa rozpoczął się w sobotę, 30 sierpnia o godzinie 9:00. Na korty miejskie przy ul. Wita Stwosza zgłosiło się 31 panów i 11 pań, którzy przystąpili do gier singlowych oraz 28 panów, którzy rozegrali debla. Turniej rozłożony został na dwa dni: sobotę i niedzielę w godzinach od 9:00 do 22:00. Niedzielną część udało się jednak rozegrać tylko do godziny 17:00, ponieważ duże opady deszczu uniemożliwiły kontynuację turnieju.

Po wieczornych i nocnych opadach deszczu z soboty na niedzielę, 20–21. września do użytku udało się doprowadzić dwa korty, na których rozegrano pełne mecze w deblu i singlu w klasie open. Lepsi okazali się być goście z Zielonej Góry – Michał i Dominik Zamiatała, którzy wygrali w grze podwójnej z Michałem Adamczakiem i Wojciechem Skołozdrzym, a Michał Zamiatała w grze pojedynczej pokonał zawodnika GTT Bartosza Radoszewskiego.

Niestety gry o trzecie miejsce nie odbyły się z powodu nie stawienia się Marka Kufla z Zielonej Góry i choroby głogowskiego zawodnika Remigiusza Dopierały. Przez tzw. krecz na trzecim miejscu w singlu w klasie open uplasował się  Bartosz Chmiel. Natomiast trzecią parą byli ojciec i syn Bogdan i Bartosz Chmiel.

Wszystkie zawodniczki i zawodnicy w czterech kategoriach (singiel pań, singiel oldboyów, singiel w klasie open i debel) od pierwszego do trzeciego miejsca zostali uhonorowani Pucharami ufundowanymi przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa , oraz bonami towarowymi ( pierwsze miejsce 250 zł, drugie 150 zł, trzecie 50 zł), które ufundowało Głogowskie Towarzystwo Tenisowe.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.