Na lekcjach drukarstwa w głogowskim muzeum

0
471
zdjęcie 07-08-2013-muzeum-zamek@Głogów

Do połowy grudnia będzie można zwiedzać w Muzeum Archeologiczno – Historycznym wystawę „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa”. Muzeum zaprasza także przedszkola i szkoły do udziału w bezpłatnych lekcjach muzealnych poświęconych drukarstwu.

Oferta edukacyjna, przygotowana przy okazji wystawy „Wydrukowano w Głogowie. 300 lat głogowskiego drukarstwa”, jest bardzo szeroka. W muzealnych zajęciach mogą uczestniczyć już przedszkolaki. Zwiedzając wystawę będą miały one okazję dowiedzieć się tego, w jaki sposób powstaje książka oraz na czym polega praca drukarza, zecera czy też introligatora.

Starsze dzieci, czyli uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych dowiedzą się ponadto jak na przestrzeni wieków rozwijało się drukarstwo w Głogowie. Dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych zaplanowano zaś zajęcia zatytułowane „Drukarze i ich dzieła na przestrzeni trzystu lat”

Równie ciekawa jest oferta skierowana dla gimnazjalistów. W ramach zajęć zatytułowanych „Historia drukarstwa głogowskiego, a dzieje drukarstwa polskiego”, będą mogli poznać publikacje, które na przestrzeni trzech stuleci powstały w Głogowie oraz na ich przykładzie poznać historię drukarstwa od XVII wieku po czasy współczesne. Podobne zajęcia zaplanowano dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

„Dzięki dofinansowaniu wystawy „Wydrukowano w Głogowie. Trzysta lat głogowskiego drukarstwa” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, muzealne lekcje poświęcone tej tematyce będą dla przedszkoli i szkół darmowe” – informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Zajęcia poprowadzi kurator wystawy Renata Matysiak. By jednak wziąć w nich udział, należy wcześniej skontaktować się z działem współpracy i edukacji pozaszkolnej dzwoniąc pod nr telefonu – 76 8341081 wew.43

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.