Gołębie pokoju polecą w Głogowie

0
467
zdjęcie 2014-09-19-międzynarodowy-dzień pokoju@Głogów-num

Zespół Szkół Politechnicznych i Starostwo Powiatowe wspólnie przygotowują obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju. W najbliższą niedzielę, 21 września kilkudziesięciu uczniów ZSP będzie rozdawać, specjalnie przygotowane na tę okazję, ulotki. Na Placu Jana z Głogowa wypuszczone zostaną białe gołębie, a następnie autokar pełen darów odjedzie na Ukrainę.

W najbliższą niedzielę, 21 września przypada Międzynarodowy Dzień Pokoju. W Głogowie obchody z tej okazji organizuje powiat głogowski wraz z Zespołem Szkół Politechnicznych. Kilkudziesięciu wolontariuszy będzie tego dnia rozdawać mieszkańcom Głogowa materiały przygotowane przez Starostwo Powiatowe z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ

„Wszyscy spotkają się o godz. 17.00 pod Zespołem Szkół Politechnicznych na Placu Jana z Głogowa skąd wypuszczone zostaną gołębie – światowy symbol pokoju. Będzie to również godzina, w której nastąpi załadunek do autokaru darów przygotowanych przez ZSP i inne szkoły, instytucje, firmy i nasz samorząd” – informuje Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Produkty zebrane w czasie akcji (żywność długoterminowa, środki czystości, materiały opatrunkowe itp.) trafią do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie w ręce Biskupa Kamienieckiego. Będą one rozdane polskim rodzinom mieszkającym na terenie diecezji. Zebrane produkty zawiozą do miasta partnerskiego młodzi ludzie i nauczyciele z ZSP biorący udział w kolejnej wymianie międzynarodowej z Koledżem Industrialnym w Kamieńcu Podolskim.

Międzynarodowy Dzień Pokoju został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2001 roku. Obchody mają zwrócić uwagę społeczeństw na potrzebę uczczenia i przestrzegania pokoju oraz sprzeciw wobec wojen.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.