UKS Legion Głogów z medalami Mistrzostw Świata

0
500
legion głogów

Po raz kolejny przedstawiciele klubu UKS Legion Głogów godnie reprezentowali nasze miasto. Tym razem ”Legioniści” brali udział w zawodach światowej rangi.  Dwóch zawodników – Krzysztof Małecki i Mariusz Lach wzięło udział w Mistrzostwach Świata, z których do Głogowa powrócili z brązowymi medalami.

Mistrzostwa Świata odbyły się w dniach 6 – 14.09. 2014 r w włoskiej miejscowości Rimini. Głogowskimi reprezentantami na międzynarodowych zawodach w byli “Legioniści” Mariusz Lach startujący w k–1 (54 kg) oraz Krzysztof Małecki, który rywalizował w low-kick (60 kg).

Nasi zawodnicy zdobyli brązowe medale, obydwoje w walkach półfinałowych przegrali z Rosjanami – późniejszymi mistrzami świata. Obydwaj zawodnicy naszego klubu dali z siebie wszystko podczas pojedynków i przegrali bardzo nieznacznie. Walki stały na najwyższym poziomie jeżeli chodzi o juniorów i jako trener jestem dumny z postawy swoich podopiecznych – podsumowuje udział w Mistrzostwach Świata trener brązowych medalistów Maciej Domińczak.

Mariusz i Krzysztof byli częścią kadry narodowej k–1 i low-kick juniorów, która po raz kolejny osiągnęła spory sukces na arenie międzynarodowej zdobywając 5 złotych, 4 srebrne oraz 15 brązowych medali.

Chcielibyśmy podziękować panu Przemysławowi Paterce z firmy Betron oraz Marcinowi Januszowi z firmy Energa Expert za pomoc w przygotowaniach do tej imprezy, jak również w samym wyjeździe. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy chcą inwestować w młodych sportowców – mówi Domińczak.

UKS Legion Głogów to klub sportów walki, który łączy w sobie sekcje: Kick-Boxing (K-1 Rules, Low-Kick, Kick-Light, Full-, Light-, Semi-Contact), Boks, Muaythai i MMA. Działalność sekcji Kick-Boxingu w Głogowie miała swój start w 2005 roku – początkowo była włączona w strukturę Klubu Judo. W 2011 roku powstał samodzielnie działający klub UKS Legion Głogów. Od samego początku głównym trenerem w klubie jest Maciej Domińczak, który został także prezesem nowego klubu.

Treningi ”Legionu”:

  • grupa początkująca: poniedziałki, środy i piątki – godz. 18:00
  • grupa zaawansowana: poniedziałki, środy i piątki – godz. 19:30
  • grupy mieszane /MMA/: wtorki i czwartki – godz. 19:30
  • grupa rekreacyjna: wtorki i czwartki – godz. 21:00

Wszyscy zainteresowani udziałem w treningach UKS Legionu Głogów mogą kontaktować z trenerem i prezesem klubu Maciejem Domińczakiem pod numerem tel.: 509 302 749 lub adresem e-mail: maciej-dominczak@wp.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.