MonkeyJunk w Głogowie już dziś

0
576
monkeyjunk plakat

Dzisiejszy wieczór może być nie lada gratką dla fanów bluesowych brzmień. O godzinie 20:00 w Piwnicy Artystycznej pod Św. Mikołajem wystąpią gwiazdy kanadyjskiego środowiska bluesowego – MonkeyJunk.

Ddzisiejszego wieczoru przed głogowską publicznością wystąpi Bluesowe trio MonkeyJunk. O godzinie 20:00 w Piwnicy Artystycznej pod Św. Mikołajem przy ul. Balwierskiej 43 zabrzmi blues wymieszany z rock and rollem oraz klimatami jam-bandowymi, choć sami muzycy określają swoją wyjątkową mieszankę jako ”swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

Artyści pochodzą z Ottawy i od lat są gwiazdami kanadyjskiego środowiska bluesowego, które regularnie przyznaje im swoje trofea ”Maple Blues Awards” ( za miniony 2013 rok otrzymali ich aż pięć!). MonkeyJunk cieszą się uznaniem szeroko pojętej kanadyjskiej sceny muzycznej, czego dowodem jest zdobyta przez zespół statuetka ”Juno”, czyli tamtejszy odpowiednik nagrody Grammy. Trio zdobyło uznanie nie tylko w Kanadzie. W 2010 roku doceniono ich także w Ameryce, gdzie otrzymali trofeum Blues Music Awards dla Debiutu Roku.

Znają się od lat. Wielokrotnie spotykali się na tych samych scenach muzycznych i obracali w tym samym środowisku, jednak pomysł na założenie zespołu pojawił się dopiero w 2008 roku. Jednomyślnie zdecydowali, że w składzie nie będzie basu – nie dopuszczamy czterostrunowych instrumentów – śmieje się Steve Marriner, który w bluesowym trio odpowiada za harmonijkę i gitarę i śpiew. Szybko wybrali nazwę (zapożyczając ją z wypowiedzi Howlin’ Wolfa: I’m talkin’ about the blues; I ain’t talkin’ about monkey junk!) i nagrali debiutancką płytę, ”Tiger i Your Tank”. Jeszcze szybciej wyruszyli w trasę – w sześć miesięcy przejechali całą Kanadę, co zaowocowało zdobyciem pierwszej nominacji do Maple Blues Award jeszcze przed wydaniem płytowego debiutu! W styczniu 2011 roku trio pojechało do Memphis by w ramach konkursu International Blues Chellenge zmierzyć się z zespołami z całego świata (również z Polski). Zajęli trzecie miejsce. Ich druga płyta ”To Behold” zdobyła nagrodę Juno i mnóstwo innych, znaczących zaszczytów oraz wyróżnień. Najnowszy album MonkeyJunk nosi tytuł ”All Frequencies” (PlainRecords) ukazał się dokładnie rok temu i zbiera same przychylne recenzje. We wrześniu tego roku kanadyjskie trio po raz pierwszy zagra w tej części Europy.

Zespół MonkeyJunk tworzą:

  • Steve Marriner – śpiew, harmonijka, gitara
  • Tony D – gitara
  • Matt Sobb – perkusja

Dzisiejszy koncert zapowiada się niezwykle. Bilety na to bluesowe wydarzenie można nabywać w Kawiarni piwnicy Artystycznej pod Św. Mikołajem. Cena biletu w dniu koncertu wynosi 35 zł.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.