Spotkanie na moście ze Zbigniewem Rybką

0
717
zdjęcie 2014-09-15-Zbigniew Rybka na moście Głogów-001

W ubiegłym tygodniu miejscem konferencji był Górków, gdzie Zbigniew Rybka, kandydat na prezydenta przedstawił swoją wizję zagospodarowania tego miejsca. Tym razem spotkał się z dziennikarzami na moście przy wjeździe do Głogowa. Co miało symbolizować miejsce spotkania?

W poniedziałek kandydat na prezydenta Głogowa, Zbigniew Rybka spotkał się z dziennikarzami na moście przy wjeździe do miasta. Miejsce spotkania nawiązywało do kolejnego pomysłu kandydata. Przedstawił on swój pomysł na to, jak zatrzymać młodych ludzi, aby nie wyjeżdżali z Głogowa.

„Proponuję stworzenie specjalnego funduszu, z którego absolwenci szkoły, z pomysłem na własny biznes dostawaliby pieniądze. To byłaby bezzwrotna pomoc, z budżetu gminy miejskiej, w granicach od 30 do 50 tysięcy złotych” – zapowiada Zbigniew Rybka.  Z takiego Funduszu co roku mogłoby skorzystać kilkadziesiąt osób.

Sam Rybka przyznaje, że pomysł wymaga jeszcze dopracowania szczegółów, ustalenia zasad dotyczących monitorowania środków, aby nie dochodziło do nadużyć. Podkreśla jednak konieczność podjęcia działań, aby zatrzymać młodych ludzi w Głogowie.

Innym funduszem, którego utworzenie proponuje Rybka jest specjalny fundusz dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Pieniądze byłyby przeznaczone na naukę, terapię  i pomoc dla rodziców. – „Te dzieci cały czas nie mają u nas równych szans, ani w kształceniu, ani w realizowaniu podstawowych potrzeb, także tych najważniejszych jak terapie” – mówił Rybka.

Ciekawym pomysłem skierowanym także do młodych jest bezpłatna komunikacja, ale tylko dla dzieci i młodzieży. Od 1 września bezpłatna komunikacja funkcjonuje w Lubinie.To wywołało dyskusję nad możliwością wprowadzenia takiego rozwiązania także w Głogowie. „Nie jestem zwolennikiem bezpłatnej komunikacji dla wszystkich, bo nie uważam, żeby było sprawiedliwe, aby osoby, które nie korzystają z komunikacji płaciły za osoby, które pracują i korzystają z komunikacji” – mówił Rybka.

Na poniedziałkowym spotkaniu Rybka poruszył także problem niżu demograficznego w Głogowie  – „Nie powinniśmy iść w kierunku likwidacji oddziałów w szkołach tylko zmniejszania liczby dzieci w oddziałach. To ma na celu poprawienie jakości kształcenia oraz zagwarantuje miejsca pracy dla nauczycieli” – wyjaśnił kandydat. W oddziałach miałoby się uczyć nie więcej niż 25 dzieci.

W wyborach samorządowych na prezydenta miasta, które odbędą się 16 listopada, wystartuje siedmiu kandydatów. O trzecią kadencję będzie walczył obecny prezydent Jan Zubowski. Razem z nim do walki staną Rafael Rokaszewicz, Janusz Piechocki, Tomasz Kurzawa, Michał Frąckowiak, Jarosław Marszałek i Zbigniew Rybka. Jakie pomysły w zakresie polityki gospodarczej, społecznej i kulturalnej mają pozostali kandydaci? Już wkrótce przedstawimy je Państwu na naszym portalu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.