Kolejne sukcesy młodych głogowian z MKS Piast

0
724

We Wrocławiu odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa makroregionu dolnośląsko – lubelskiego. Udział w zawodach brali reprezentanci naszego miasta, którzy w jednej z najważniejszych lekkoatletycznych imprez sportowych w kategorii młodzików osiągnęli imponujące wyniki.

Przedstawiciele głogowskiego MKS Piast wzięli udział Mistrzostwach Makroregionu dolnośląsko – lubuskiego. Dla młodzików do lat 15. jest to jedna z najważniejszych imprez sportowych, która jednocześnie umożliwia zakwalifikowanie do Mistrzostw Polski.

Młodym lekkoatletom z Głogowa udało się ustanowić najlepszy od wielu lat start. Jak mówi trener koordynator MKS Piasta Tadeusz Karpowiczjest to efekt kilkuletniej pracy trenerskiej i chętnej, uzdolnionej młodzieży.

Głogowscy przedstawiciele startowali w takich dyscyplinach jak: bieg na dystansach: 100m, 300m, 600m i 1000m, sztafeta 4×100 m, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut dyskiem. Sportowcy reprezentujący nasze miasto osiągnęli we Wrocławiu imponujące wyniki. Część ze startujących zawodników Piasta, do Głogowa powróciła z medalami. Wśród nich znaleźli się brązowi medaliści: Michał Wantuch w biegu na 1000m (2:49,56) i Marcin Wejchert w koku w dal – 5,87 (rekord życiowy). Na trzecim miejscu zameldowała się głogowska sztafeta 4x100m w składzie: B. Szymczak, G. Wojnowski, M. Wantuch, A. Rosiński.

Wysokie miejsca finałowe zajęli: Natalia Węgrzyn w biegu na 300 m wywalczyła miejsce piąte, natomiast w biegu na 100m była szósta. Adrian Rosiński – szósty na 300m z rekordem życiowym 38, 55 s, Rafał Hodyl – szósty w rzucie dyskiem z wynikiem 36, 48m i siódmy w pchnięciu kulą, a Klaudia Bartkowiak w biegu na 300 m była ósma.

jak podsumowuje zawody trener Karpowicz – Cieszą wyniki i miejsca w finałach na zawodach tej rangi co napawa optymizmem na przyszłość głogowskiej lekkiej atletyki.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu w Głogowie wystartował Festiwal lekkoatletyczny dla dzieci. ”Lekkoatletyczne piątki” to sportowa propozycja dla uczęszczających do szkół podstawowych mieszkańców Głogowa. Podczas pierwszych w tym roku zawodów młodym adeptom zabawy lekkoatletycznej towarzyszyła wspaniała pogoda. Oprócz sportowego charakteru, impreza ma również za zadanie zintegrować dzieci z głogowskich szkół podstawowych oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Zawodom przyświeca zasada fair – play, w świetle której miała miejsce zabawa z rywalizacją i wychowawcze aspekty sportu. To między innymi podczas takich zawodów jak te organizowane w naszym mieście młodzi głogowianie mają szansę sprawdzić się w niezwykłej dyscyplinie sportowej, jaką jest lekka atletyka i być może rozbudzić w sobie chęć i ambicję do sięgania po te największe mistrzostwa i jak najlepsze wyniki.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.