Gmina Żukowice: Uroczyste otwarcie wyremontowanej sali

0
368
zdjęcie 2014-09-15-wyremontowana sala wiejska w Nielubi-001

Niezwykle uroczyście otwarto salę wiejską w Nielubi, która przez kilka miesięcy była remontowana. Koszt tego zadania wyniósł prawie 450 tysięcy złotych, z czego 260 tysięcy udało się pozyskać ze środków zewnętrznych.

W Nielubi odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej sali wiejskiej. Uroczystości rozpoczęto przecięciem symbolicznej wstęgi, po czym obiekt poświęcił ksiądz proboszcz Stanisław Czerwiński. Następnie Wójt Gminy Krzysztof Wołoszyn przywitał mieszkańców sołectwa oraz przybyłych gości, a w swoim wystąpieniu przybliżył historię remontu sali.

W krótkiej prezentacji multimedialnej wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć jak zmieniał się budynek sali. Kończąc Wójt Gminy podziękował za wkład mieszkańców w trakcie realizacji zadania za pomoc i włożony trud w przygotowanie uroczystości i poczęstunku Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Nielubi, mieszkańcom zaangażowanym w organizację otwarcia sali oraz sołtysowi wsi. Następnie głos zabrali przybyli goście, którzy złożyli życzenia i przekazali prezenty dla sołectwa.

Uroczystość otwarcia uświetniły występy dzieci z Centrum Zabaw dla Dzieci „Puchatek” pod kierownictwem Pani Małgorzaty Geisler oraz występ Pani Krystyny Gwoździewskiej. Na przybyłych mieszkańców i gości czekał smakowity poczęstunek przygotowany przez mieszkanki sołectwa. Uroczystość otwarcia sali zakończyła się zabawą taneczną zorganizowaną dla mieszkańców Nielubi.

Koszt realizacji zadania wyniósł blisko 450 tysięcy złotych i został sfinansowany w kwocie 260 tysięcy złotych z pozyskanego przez Gminę dofinansowania w ramach PROW na lata 2007-2013.

W uroczystości udział wzięli mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście, w tym m.in. w tym przedstawiciele administracji, rządowej i samorządowej, radni, dyrektorzy gminnych instytucji.

Przedmiotem zrealizowanego zadania był kompleksowy remont pomieszczeń wewnętrznych świetlicy wiejskiej z wyposażeniem: kuchni, korytarzy, auli wraz ze sceną oraz WC.

Sala główna została wyposażona w system klimatyzacji, nowe nagłośnienie oraz osprzęt sceniczny. W kuchni zainstalowano nowy sprzęt gastronomiczny (nowoczesny i funkcjonalny piec konwekcyjno – parowy, kuchnię elektryczną, taborety grzewcze, patelnię przemysłową i zmywarkę) oraz wydajny system wentylacji. Wyposażoną ją również w nowe zestawy obiadowe, sztućce i akcesoria.

Zmodernizowano również pomieszczenia zaplecza kuchennego, zakupiono nowe lodówki i szafy chłodnicze. Wykonano remont toalet oraz utworzono nową toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

zdjęcie 2014-09-15-wyremontowana sala wiejska w Nielubi-002

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.