Sukces głogowskich policjantów w maratonie MTB

0
446
maraton mtb monika tuczyńska

W miniony weekend, 13–14. września odbyły Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Podczas dwudniowych zawodów na trasie Bike Parku w Obiszowie wystartowali cykliści i – po raz pierwszy w tych zawodach – biegacze. Wśród startujących znaleźli się także sportowcy z głogowskiej policji. Największy sukces odniosła mł. asp. Monika Tuczyńska, która podczas niedzielnych zawodów MTB, w kategorii policjantek wywalczyła Mistrzostwo Polski.

Na trasie Mistrzostw Polski MTB odbywających się w Obiszowie pod Głogowem nie zabrakło głogowskich policjantów – miłośników rowerów górskich i biegania. W wyścigu MTB, w kategorii policjantek zwyciężyła mł. asp. Monika Tuczyńska. Wśród policjantów piąte miejsce zajął sierż. Łukasz Wesołowski.

Mistrzostwa Polski MTB w Obiszowie na trasie zgromadziły nie tylko profesjonalistów. Zawody były również okazją do rozegrania Mistrzostw Polski MTB Policjantów. Komendę Powiatową w Głogowie reprezentowała trójka zawodników. Wszyscy zajęli wysokie pozycje w klasyfikacji policjantów i klasyfikacji ogólnej, zarówno w wyścigu MTB, jak i rozgrywanego w trakcie maratonu biegu przełajowego. Mł. aspirant Monika Tuczyńska – znana już z licznych osiągnięć w innych zawodach (m. in. odbywającym się na Górkowie Crossie Straceńców) – zajęła 1. miejsce w wyścigu MTB w kategorii policjantek oraz 3. miejsce w biegu na dystansie 4 kilometrów.

maraton mtb mistrzostwa polski policjantów

Niedzielny start był moim debiutem w MTB. Ja dopiero zaczynam przygodę z rowerem w terenie. Rower MTB mam od niecałych dwóch tygodni, także jeszcze dużo pracy przede mną – mówi Mistrzyni Polski MTB w kat. policjantek Monika Tuczyńska. – Trasa była wymagająca. Cieszę się, że udało mi się przejechać bez żadnej usterki roweru i bez kontuzji, natomiast tytuł, który udało mi się zdobyć to tylko produkt uboczny – dodaje z uśmiechem. Cieszę się z osiągniętych wyników, ale to nie one są najważniejsze. Sport jest moją pasją i sam w sobie sprawia mi ogromną przyjemność. Pewnie, że przyjemnie jest stać na podium ze świadomością sukcesu, ale nie to jest dla mnie najistotniejsze. Cieszę się, że udało mi się ukończyć trasę. Teraz wiem, że w przyszłym roku muszę pojechać jeszcze szybciej.

Duży sukces odniósł także sierż. Łukasz Wesołowski zajmując 5. miejsce na trasie wyścigu MTB policjantów i 11 w kategorii Open. Natomiast mł. asp. Marcin Kędzierski na trasie biegu ogólnego zdobył 3 lokatę w klasyfikacji ogólnej.

Reprezentantom Powiatowej Komendy Policji w Głogowie biorącym udział w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.