Maraton MTB Obiszów 2014 – program

0
558
MTB Obiszów plakat

Już jutro, 13. września w Obiszowie rozpoczną się Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Zawody trwać będą dwa dni, podczas których na trasie Bike Parku będziemy mogli zobaczyć cyklistów i – po raz pierwszy w tych zawodach – biegaczy. W Mistrzostwach Polski udział wezmą również górnicy, leśnicy i policjanci. Poniżej prezentujemy tegoroczny program Mistrzostw Polski w Maratonie MTB.

Do tegorocznej rywalizacji o Mistrzostwo Polski w Maratonie MTB przystąpią zarówno amatorzy, jak i zawodowcy z całego kraju. Nowością podczas tegorocznego Maratonu MTB Obiszów 2014 będzie udział górników, policjantów i leśników. Amatorzy będą musieli zmierzyć się z dystansem 70 km, czyli dokładnie tyle, ile mierzy długość trasy elity kobiecej. Elita mężczyzn zawalczy na trasie 105 km. Tegoroczna pula nagród Mistrzostw Polski w Maratonie MTB wynosi ponad 50 tys. zł.

Podczas pierwszego dnia zawodów (13. września) na trasie Maratonu nie zobaczymy ścigających się cyklistów. Tym razem pierwszy dzień mistrzostw zdominowany będzie przez biegaczy. Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00. Pierwszy start przewidziany jest na godzinę 15:00, podczas którego rozegrany zostanie I Bieg Przełajowy o Puchar Bike Parku Obiszów. Zawodnicy do wyboru mają dwie dystanse: mini – 4 km lub pełny – 12 km. W zawodach startować mogą osoby od 16 roku życia. O godzinie 18:00 odbędzie się oficjalny trening przed mistrzostwami MTB.

Kolejny dzień zawodów to niedziela, podczas której jako pierwsze odbędą się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kategoriach: żak – żakini, młodzik – młodziczka, junior młodszy – juniorka młodsza.  W samo południe na trasę Bike Parku wjadą kolarze, którzy zawalczą o Mistrzostwo Polski w kategorii elita mężczyzn i elita kobiet. Piętnaście minut później (12:15) odbędzie się start uczestników mistrzostw kraju amatorów. O 12:30 wystartuje Puchar Bike Parku i Puchar uczestników Mistrzostw Polski: górników, leśników i policjantów. Nowością tegorocznego wyścigu jest dwubój, czyli możliwość wzięcia udziału zarówno w sobotnim biegu, jak i niedzielnym maratonie MTB. Dla zawodników, którzy zdecydują się na tę formę udziału w zawodach, prowadzona będzie oddzielna klasyfikacja.

Zgłoszenia do Maratonu TB Obiszów 2014 nadal trwają. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na oficjalnej stronie mtbobiszow.pl. Do dnia dzisiejszego opłata startowa wynosi 40 zł, w dniu startu będzie to koszt 50 zł. Uczestnicy biorący udział w dwuboju zapłacą 60zł. W ramach startowego zawodnicy otrzymają pakiet startowy, na który składać się będą: skarpetki, bidon, wyjątkowe medale, a także świadczenia takie jak: catering, bezpłatne pole namiotowe, udział w loterii Teletombol, bufet zawodniczy, serwis rowerów, mycie rowerów, natryski oraz elektroniczny pomiaru czasu. Warto dodać, że najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach, czyli łącznie około 60 osób, nagrodzeni zostaną pamiątkowymi statuetkami oraz cennymi upominkami.

Ultotka maraton mtb obiszów 2014

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.