Głogów: Obnażał się przed dziećmi. Teraz tłumaczy się chorobą

0
459
zdjęcie-2013-12-11-sad-rejonowy@Glogow-01

47-letni mężczyzna obnażał się na balkonie przed dziećmi wracającymi ze szkoły. Mężczyzna tłumaczy się twierdząc, że cierpi na chorobę ekshibicjonistyczną. Grozi mu za to kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie zakończyła postępowanie przeciwko mężczyźnie obnażającemu się na balkonie swojego mieszkania i prezentującego przechodzącym dzieciom wykonanie czynności seksualnej.

„Taki ekshibicjonizm, gdy dotyka małoletnich poniżej 15 roku życia jest surowo zagrożonym przestępstwem przeciwko wolności seksualnej i obyczajności” – mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Zawiadomienie o przestępstwie złożyła matka jednej z uczennic, która w październiku ubiegłego roku, wracając ze szkoły widziała stojącego na balkonie mężczyznę, który się obnażał.

Kobieta zawiadomiła policję. Wstrzęto postępowanie, w wyniku którego okazało się iż nie był to jedyny przypadek pedofilskich zachowań 47-latka.

„W okresie od czerwca do 28 października 2013 r. miały one miejsce co najmniej pięciokrotnie. Mężczyzna działając w celu zaspokojenia seksualnego wychodził na balkon swego mieszkania w czasie, gdy przechodziły tamtędy osoby małoletnie, a następnie będąc nago prezentował dzieciom wykonanie czynności seksualnej. Pokrzywdzonymi w sprawie jest czworo dzieci w wieku 11,12,13 i 14 lat” – informuje Liliana Łukasiewicz

Mężczyzna został zatrzymany na początku listopada. Po postawieniu zarzutu mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw. Mężczyzna tłumaczył się twierdząc, że cierpi na chorobę ekshibicjonistyczną.

Wobec podejrzanego zastosowano dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych dzieci oraz poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy zł.

Powołani w sprawie biegli psychiatrzy stwierdzili, że oskarżony w chwili czynów nie miał zniesionej ani ograniczonej zdolności do pokierowania swoim postępowaniem. Był poczytalny i może stawać przed sądem.

Biegły seksuolog rozpoznał u oskarżonego zaburzenia preferencji seksualnych w postaci ekshibicjonizmu. Oskarżony nie był dotąd karany.

Za przestępstwo prezentowania małoletnim wykonania czynności seksualnych grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.