„Polował” na Audi A4 w Głogowie

0
484
2014-09-10-złodziej samochodów-głogowska policja@Głogów-001

Głogowska policja zatrzymała 26-letniego mieszkańca Lubina, który na terenie Głogowa usiłował ukraść cztery samochody. Wartość pojazdów jakie padły łupem lub zostały uszkodzone przez sprawcę, wynosi 96 tysięcy złotych. Grozi mu za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany 26 – latek to mieszkaniec Lubina. Został zatrzymany przez głogowskich policjantów z Wydziału Kryminalnego w dniu 8 września. Mężczyzna ma na swoim koncie cztery usiłowania kradzieży samochodów marki Audi A4. Działał na terenie Głogowa w okresie od połowy sierpnia do początków września 2013 r.

„Chociaż nie udało mu się skutecznie ukraść samochodu marki Audi, to za każdym razem dokonał sporych uszkodzeń pojazdów, wyłamując stacyjki i próbując pokonać zabezpieczenia” – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji.

W nocy z 2 na 3 września 2013 roku, udało mu się jednak skraść VW Passata o wartości 17 tysięcy złotych. Jak wyjaśnił podejrzany, samochód został rozebrany na części, które następnie zostały sprzedane.

„26 – latek zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego głogowskiej komendy, usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży czterech samochodów marki Audi A4 oraz kradzieży Volkswagena Passata” – informuje Bogdan Kaleta.

Łączna wartość skradzionych i uszkodzonych pojazdów wynosi 96 tysięcy złotych.

W toku czynności jakie wykonywali policjanci, ujawniono jeszcze jeden samochód osobowy skradziony na terenie Niemiec. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy. 26 – latek przyznał się do przedstawionych zarzutów. Grozi mu za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.