Głogów: Zbiórka krwi i licytacja mebli – dla Filipka

0
651
zdjęcie 2014-09-10-zbiórka krwi dla Filipka@Głogów-001

W najbliższy piątek, 12 września odbędzie się zbiórka krwi dla Filipka, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ponadto odbędzie się licytacja mebli ( już od złotówki), a cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

„Czasami wystarczy tak niewiele, by pomóc uratować komuś życie, najcenniejszy dar, jaki posiada człowiek. Wystarczy odrobina dobroci, empatii, zwykłej ludzkiej życzliwości. Nie chcesz być obojętny na to, co dzieje się wokół Ciebie? Chcesz pomagać innym? Weź udział w akcji organizowanej na rzecz chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną pięcioletniego Filipka – zachęcaja wolontariusze z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

W najbliższy piątek, 12 września w godz. od 12.00 do 15.00 na parkingu przy Galerii Wnętrz Mercus w Głogowie przy ul. Mickiewicza 48 a odbędzie się zbiórka krwi w specjalistycznym ambulansie.

Ponadto, tego samego dnia w Galerii Wnętrz Mercus o godz. 16.30 odbędzie się licytacja mebli ( już od złotówki), a cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na leczenie Filipka.

W akcję włączyli się wolontariusze ze Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  – „Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły do udziału w tej szlachetnej akcji. Prosimy również o rozpropagowanie akcji wśród swoich kolegów, koleżanek i znajomych – mówi jeden z wolontariuszy.

Filipek Juras cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Walka o życie Filipka rozpoczęła się w luym tego roku, zaraz po diagnozie lekarza. Chłopiec leczony jest w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Do października będzie przyjmował kolejną już dawkę chemii.

Krew może oddać osoba w wieku od 18-65 lat. Musi być zdrowa, każda przewlekła choroba jest powodem dyskwalifikacji. Nie można oddawać krwi przez 6 miesięcy od zabiegu operacyjnego, wykonania tatuażu, przekłucia ciała ( np. kolczykami ). Trzeba przyjść z dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem i numerem. Dokładnych informacji udzielą zajmujący się zbiórką krwi specjaliści.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.