Głogów: SP 12 czeka na nowe boisko

0
648
zdjęcie 2014-09-10-budowa boiska wielofunkcyjnego szkoła podstawowa nr 12@Głogów-002

Trwa przebudowa kompleksu sportowego przy szkole podstawowej nr 12 w Głogowie. Do końca października ma tam powstać boisko wielofunkcyjne. Koszt tej inwestycji to prawie 2 mln 200 tysięcy złotych.

W szkole podstawowej nr 12 w Głogowie trwa przebudowa kompleksu sportowego. Już wkrótce powstanie tam boisko wielofunkcyjne z  boiskiem do piłki ręcznej, boiskiem do koszykówki. Będą tam również korty tenisowe i bieżnia lekkoatletyczna.

„Na razie teren jest przygotowywany pod budowę boisk. Boisko będzie wykonane w taki sam sposób jak przy szkole podstawowej nr 10 w Głogowie. Myślę, że za ponad 2 tygodnie zobaczymy tu już inny obraz” – mówi Artur Szymański Naczelnik Wydziału Inwestycji i Dróg w Urzędzie Miejskim.

Oprócz infrastruktury sportowej, powstanie także infrastruktura techniczna, oświetlenie, ciągi komunikacyjne, ciągi dla pieszych.

„To będzie dopełnienie tego, co przez ostatnie lata robiliśmy w szkole podstawowej nr 12, jeżeli chodzi o halę sportową, baseny, sale, które są przystosowane dla uczniów niepełnosprawnych. Myślę, że jest to szkoła wzorcowa zarówno dla całego Dolnego Śląska i dla całego kraju” – mówił prezydent Jan Zubowski.

Koszt tej inwestycji to prawie 2 mln 200 tysięcy złotych. Na remont i przebudowę boiska urzędnicy miejscy pozyskali z Ministerstwa Sportu i Turystyki milion złotych. Pozostałe środki zostały zabezpieczone w budżecie miasta. Prace mają się zakończyć do końca października.

Jan Zubowski zapowiedział kolejne zadania m.in. remont dwóch sal sportowych w gimnazjum nr 1 i gimnazjum nr 4.

2014-09-10-budowa boiska wielofunkcyjnego szkoła podstawowa nr 12@Głogów-001

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.