Głogów: Pijany rowerzysta groził policjantom

0
508
zdjęcie Arch.-2013-07-08-akcja-świadomy-kierowca@Glogow

Głogowscy policjanci zatrzymali 22 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego, który będąc pod wpływem alkoholu uciekał wcześniej skradzionym rowerem z pobliskiej klatki schodowej. Mężczyzna był bardzo agresywny. Podczas zatrzymania groził policjantom wykonującym czynności. 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w pościgu zatrzymali 22 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego, który po imprezie zakrapianej alkoholem wpadł na pomysł, aby do swojego domu wrócić „pożyczonym” jak później twierdził, rowerem. Mężczyzna po wyjściu z lokalu udał się do pobliskiego bloku mieszkalnego skąd dokonał kradzieży roweru o wartości blisko 500 zł.

Mężczyzna uciekał przed zbliżającym się patrolem policji, który poinformowany o kradzieży podjął pościg za sprawcą. 22 – latek nie cieszył się długo skradziona zdobyczą. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów.

„Mężczyzna był bardzo agresywny i wulgarny. Swoim zachowaniem starał się wpływać na interweniujących policjantów, a poprzez groźby pozbawienia życia i zdrowia skierowane wobec nich wymusić zaniechanie prawnej czynności podjętej względem niego” – relacjonuje p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie mł.asp. Łukasz Szuwikowski.

Mężczyzna odpowie za kradzież i zmuszanie policjantów do odstąpienia od podjętych czynności prawnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny uczestnik ruchu drogowego będący pod wpływem alkoholu zatrzymany w tym tygodniu. Przypomnijmy, że wczoraj w ramach rutynowej akcji „Trzeźwy poranek”, głogowska policja zatrzymała pięciu pijanych kierowców.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.