Trwają zapisy do piłkarskiego Turnieju o Puchar Tymbarku

0
806
turniej o puchar tymbarku piłka nożna dla dzieci

Przed nami kolejna, XV edycja Turnieju  ”Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Tym razem w największym w Europie Turnieju piłkarskim dla dzieci mecze rozgrywać będą mogli również piłkarze I klasy szkoły podstawowej (kat. U-8). Spotkania finałowe rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Turniej ”Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku’‘ istnieje już od 15 lat. Jest to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zakończenie Turnieju jest niezwykłym wydarzeniem, ponieważ mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Przed nami XV edycja Turnieju, która w tym roku daje piłkarskie szanse również młodszym zawodnikom. Dotychczas w Turnieju brały udział dzieci w kategoriach wiekowych U-10 (II i III klasa) oraz U-12 (IV-VI klasa). W tegorocznych zmaganiach mają szansę wziąć udział także dzieci uczęszczające do I klasy szkoły podstawowej – Turniej został rozszerzony o nową kategorię U-8. Tym samym w sportowych zmaganiach będą mogli wziąć udział niemal wszyscy uczniowie szkół podstawowych.

Nasza przygoda z Turniejem ”Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozpoczęła się 8 lat temu. Przez ten czas wyrósł on na największy Turniej piłkarski dla dzieci nie tylko w Polsce, ale i Europie. Od tej edycji o Puchar Tymbarku będzie mógł zagrać niemal każdy uczeń szkoły podstawowej, co stwarza jeszcze większe szansę na odkrywanie piłkarskich talentów. Jesteśmy przekonani, że wielu uczestników Turnieju o Puchar Tymbarku będzie stanowić w przyszłości trzon Reprezentacji Polski, z której każdy będzie dumny. I to jest nasz cel – mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu firmy Maspex Wadowice, współwłaściciel firmy Tymbark.

turniej o puchar tymbarku piłka nożna dla dzieci

Turniej adresowany jest do szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych oraz 16 Akademii Młodych Orłów. Zespoły w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 mogą zgłaszać nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie turnieju. Drużyny chcące wziąć udział w XV edycji Turnieju ”Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” można zgłaszać do 10. października. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają koszulkę piłkarską.

(…) Liczymy, że w tym roku liczba zawodników, którzy wezmą udział w zawodach, będzie większa niż w ubiegłym. Czuję, że znów przekroczymy 200 tysięcy! Dla nas, organizatorów, najważniejszy jest uśmiech dzieci, które mają szansę zagrać w finale na Stadionie Narodowym. Dopiero wtedy czujemy, że wykonaliśmy dobrą robotę – mówi Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Zarządu Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego.

Zwycięzców XV edycji Turnieju ”Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach U-10 i U-12 poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski.

Cały system rozgrywek przeprowadzony zostanie w przeciągu jednego roku szkolnego – 2014-2015. Etap gminny i powiatowy rozegrany zostanie jeszcze w 2014 roku w miesiącach październik – grudzień. Finały wojewódzkie odbędą się na przełomie marca i kwietnia 2015 roku, a finał ogólnopolski na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.