Mateusz Pilniewicz i Hubert Mąkosa Quartet w ramach 30. Głogowskich Spotkań Jazzowych

0
368
30. Głogowskie Spotkania Jazzowe - plakat

Już za niecałe dwa tygodnie rozpoczną się 30. Głogowskie Spotkania Jazzowe, w ramach których odbędzie się cała plejada wspaniałych koncertów w wykonaniu świetnych muzyków. Jednymi z pierwszych, jakich będzie można usłyszeć w ramach tegorocznej edycji Spotkań będą muzycy z Fabryki Dźwięku – Mateusz Pilniewicz oraz Hubert Mąkosa Quartet. Koncert odbędzie się 19. września o godz. 20:00 w restauracji Fortepiano.

”Warsztat dźwięku” jest formacją złożoną z czterech muzyków współpracujących ze sobą od sześciu lat. Połączenie klasycznych instrumentów (skrzypce, akustyczna sekcja muzyczna) z nowoczesną elektroniką umożliwia im kreowane nowego wymiaru muzyki. Muzyków cechuje ogromna ekspresja, pomysłowości, otwartość i ciekawy dialog ze współczesnym brzmieniem muzyki. Zespół wykonuje autorski program stworzony w taki sposób, aby różnorodne gusta odbiorców zostały zaspokojone i usatysfakcjonowane. Ich koncerty to muzykowanie w czystej postaci.

Szymon Madej – perkusja, Obecnie student Wydziału Jazzy i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współtworzy zespoły takie, jak m.in. Joachim Mencel Artisena Band, Ted Pearce & Cultural Xchange. Doświdczenie muzyczne zdobywał grając na jednej scenie z takimi artystami, jak: Andy Middleton, Victor Mendoza, Smith, Colin Vassel i wieloma innymi. Na koncie ma różne, prestiżowe nagrody jazzowe, m. in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival.

Marcin Jadach – kontrabasista, gitarzysta basowy młodego pokolenia. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Chętnie udzielający się w szeroko pojętych alternatywnych przedsięwzięciach muzycznych. Laureat wielu nagród, między innymi Jazz Juniors.

Nikola Kolodziejczyk – pianista, kompozytor, dyrygent. Maria Schneider, zdobywczyni dwóch nagród Grammy pisze o nim: „Jestem pod głębokim wrażeniem jego muzyki. To muzyka potężna, twórcza, dopracowana do najmniejszych szczegółów, z duszą – dość niezwykła. Jego muzyczne przestrzenie są wspaniałe, a pomysły są bardzo oryginalne. Niesamowity twórca.”

Hubert Mąkosa QUARTET – zespół założony przez gitarzystę Huberta Mąkosę. Oprócz lidera zespół tworzą pianista Dominik Mąkosa, basista Bartłomiej Chojnacki i perkusista Mateusz Maniak. Na koncercie klubowym w ramach Głogowskich Spotkań Jazzowych zespół zaprezentuje standardy jazzowe, jak i własne kompozycje.

Hubert Mąkosa – gitarzysta, uczeń Artura Lesickiego; Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a obecnie student kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Absolwent Szkoły Muzycznej I i II st. im. Franciszka Liszta w Głogowie. Związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym.

Dominik Mąkosa – pianista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracuje, bądź współpracował z wieloma artystami z Polski i za granicy (m.in.: Mack Goldsbury, Erick Unsworth, Hans Peter Salentin, Piotr Baron, Marcin Jahr, Maciej Fortuna).

Bartłomiej Chojnacki – kontrabasista jazzowy zakorzeniony w klasycznym akustycznym brzmieniu kontrabasu, czerpiący z tradycji mistrzów instrumentu i przetwarzający muzykę na swój nowoczesny sposób.

Mateusz Maniak – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie perkusji. Współpracuje z wieloma wrocławskimi muzykami, a także z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej. Laureat wielu konkursów m.in.: Krokus Jazz Festiwal, RCK Pro Jazz Festiwal, Gorzów Jazz Celebrations i wielu innych.

Koncert odbędzie się 19. września w restauracji Fortepiano przy Placu Konstytucji 3 Maja 2 w Głogowie. Miejsca na koncert można rezerwować w restauracji. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.