Krzysztof Sadowski złoży projekt do budżetu obywatelskiego

0
581
zdjęcie 2014-04-01-L.Rybak-Sadowski@konferencja-prasowa@Urzad-Miejski@Glogow-IMG_9957

Ile wniosków z pomysłami zgłoszą głogowianie do budżetu obywatelskiego? Został jeszcze tylko tydzień – wnioski można składać do 15 września. Do tej pory wpłynęło 17 projektów.  O swoim pomyśle na zadanie ogólnomiejskie opowiedział nam Krzysztof Sadowski. 

Krzysztof Sadowski zamierza zgłosić projekt ogólnomiejski do budżetu obywatelskiego. Sadowski, który jest radnym, a także Naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego chce zastąpić billboard na Starym Mieście tablicą elektroniczną. Chodzi o dużą planszę, na której obecnie z jednej strony znajduje się fotografia Starego Miasta nocą, a z drugiej strony jest zdjęcie z okazji tysiąclecia Głogowa – „Chcę ten billboard zastąpić billboardem elektronicznym, na którym po dwóch stronach będą wyświetlane informacje – mówi Krzysztof Sadowski.

Informacje w tym miejscu mogłyby wyświetlać tylko określone organizacje i jednostki jakie jak: gmina miejska Głogów, głogowskie spółki, wszystkie organizacje wykonujące działania non-profit i organizacje pozarządowe – „Chcę reklamować tam rejsy statkiem, dni Głogowa, sztuki teatralne czy koncerty odbywające się w Miejskim Ośrodku Kultury, wszystkie eventy inicjowane i przeprowadzane przez organizacje pozarządowe, akcje charytatywne – wymienia Sadowski.

„Myślę, że to dobre rozwiązanie, bo uniknie to podejrzeń, że ktoś na tym zarabia. Ma to działać w formie systemu komputerowego, do którego organizacje i instytucje wrzucałyby do kolejki to, co miałoby się znaleźć na billboardzie” – tłumaczy.

Projekt, o którym mówi Krzysztof Sadowski zakłada także wymianę wszystkich zniszczonych słupów ogłoszeniowych w mieście. Także na tych słupach  20% powierzchni miałoby należeć do organizacji pozarządowych.

„Zgłosiłem mój pomysł organizacjom pozarządowym, myślę, że  znajdzie on poparcie. Sam jestem prezesem jednego z największym głogowskich stowarzyszeń, czyli Koła Wędkarskiego. My akurat nie musimy się reklamować, ale wiem, że bardzo wiele stowarzyszeń ma dużo informacji, które chce udostępniać” – zauważa Krzysztof Sadowski.

Termin na składanie wniosków upływa 15 września. Do tej pory wpłynęło 17 wniosków, ale urzędnicy spodziewają się, że najwięcej wniosków wpłynie w ostatnich dniach –„Wiemy, że 10 wniosków jest w trakcie pisania”– mówi Piotr Poznański Kierownik Działu Polityki i Promocji Gospodarczej w Urzędzie Miejskim. Najwięcej zgłoszonych projektów dotyczy budowy siłowni na powietrzu. Natomiast nie ma jeszcze żadnego wniosku, który dotyczyłby zadania niemajątkowego.

Głogowianie mogą składać projekty inwestycyjno-remontowe oraz projekty niemajątkowe, czyli np. zorganizowanie spotkania czy konferencji. Wartość jednostkowa zgłoszonego projektu majątkowego zlokalizowanego na terenie gminy nie może przekroczyć kwoty 200 tysięcy złotych brutto. Wartość zgłoszonego projektu niemajątkowego nie może przekroczyć kwoty 10 tysięcy złotych brutto.

Wszystkie informacje na temat budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Poprzez tę stronę można także składać wnioski.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.