Szlachetna Paczka po raz drugi w Głogowie

0
553
zdjęcie 2013-12-09-finał-szlachetnej-paczki@Głogów-fot.D.Jeczmionka-01-

Już po raz drugi w powiecie głogowskim realizowany jest projekt SZLACHETNA PACZKA. „W tym roku chcemy pomóc jeszcze większej liczbie rodzin. Drużyna Paczki w powiecie głogowskim wciąż poszukuje wolontariuszy, którzy chcą podjąć wyzwanie i dołączyć do Drużyny SuperW” – mówi Agnieszka Dyk, lider drużyny.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja Stowarzyszenia „Wiosna”, która z roku na rok angażuje coraz więcej ludzi.

Żeby projekt był realizowany w danym mieście, potrzebny jest lider, czyli osoba, która rekrutuje i zarządza kilkunastoosobowym Zespołem wolontariuszy jak i organizuje pomoc w swoim rejonie. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Liderem w powiecie głogowskim została Agnieszka Dyk współpracująca na co dzień zawodowo z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych.

Aby profesjonalnie zdiagnozować sytuację rodzin i podjąć decyzję o jej włączeniu do projektu, drużyna wolontariuszy odwiedzi najbardziej potrzebujące rodziny w naszym powiecie. Tak jak w ubiegłym roku będzie współpracować z powiatowymi i miejskimi placówkami pomocowymi, tj. Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, świetlicami środowiskowymi oraz placówkami edukacyjnymi, fundacjami i stowarzyszeniami.

29 rodzin obdarowanych rodzin z powiatu głogowskiego – to ubiegłoroczny sukces. Wszystkie paczki przygotowywało 700 darczyńców. Wartość jednej paczki wynosiła średnio 2 tysiące złotych.

„W tym roku chcemy pomóc jeszcze większej liczbie rodzin. Drużyna Paczki w Powiecie Głogowskim wciąż poszukuje wolontariuszy, którzy chcą podjąć wyzwanie i dołączyć do Drużyny SuperW” – mówi Agnieszka Dyk, lider drużyny.

Żeby zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI można zgłosić się na stronie www.superw.pl i wziąć udział w rekrutacji.

W najbliższy wtorek, 9 września odbędzie się konferencja prasowa, która oficjalnie rozpocznie projekt w powiecie głogowskim.

W całej Polsce w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 18 tysięcy rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt sięgnęła blisko 620 tysięcy osób, a łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach to ponad ponad 33 mln zł.

4 września w 16 miastach wojewódzkich wolontariusze Szlachetnej Paczki zatańczyli poloneza. Wydarzenie jest momentem symbolicznym w projekcie – za sto dni podczas Finału Paczki Polacy zostaną poddani próbie dobroczynności i otwartości na drugiego człowieka. Tak jak dla maturzystów studniówka jest ostatnim dzwonkiem, żeby zabrać się do nauki, tak projekt SZLACHETNA PACZKA po czwartkowym happeningu wchodzi w decydującą fazę. W tym roku Wielki Finału SZLACHETNEJ PACZKI odbędzie się w dniach 13-14 grudnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.