Gmina Żukowice: Kolejny plac zabaw otwarty

0
512
zdjęcie 2014-09-03-otwarcie placu zabaw @Kamiona@gmina Żukowice-001

W gminie Żukowice, w miejscowości Kamiona, otwarto kolejny plac zabaw. Jest to jeden z pięciu placów, które powstały w ramach zadania pod nazwą „Zagospodarowanie centrów miejscowości Domaniowice, Bukwica, Zabłocie, Kamiona i Szczepów”. Wartość zadania to prawie 290 tysięcy złotych, z czego blisko 215 tysięcy to środki pozyskane z Unii Europejskiej.

Ostatni, wakacyjny piątek dla najmłodszych mieszkańców Kamionej okazał się niezwykle wyjątkowy. W tym dniu z inicjatywy mieszkańców dokonano symbolicznego uroczystego otwarcia placu zabaw.

„Z inicjatywy Pani Anny Giergiel, dzieci w asyście Wójta Gminy Żukowice – Krzysztofa Wołoszyna, Sołtysa Wsi Kamiona – Pana Jana Giergiela, Radnej Gminy Żukowice – Pani Jolanty Samul, uroczyście przecięły wstęgę, rozpoczynając tym samym zabawę. Mali mieszkańcy Kamionej miały ogromną frajdę uczestnicząc w grach i zabawach przeprowadzonych przez Myszkę Miki, Klauna oraz Obelixa” – relacjonuje Emilia Prokopczak, Sekretarz Gminy Żukowice.

W role bajkowych przyjaciół wcielili się pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi oraz Pani Małgorzata Geisler z Centrum Zabaw Puchatek. Nie zabrakło także konkursów z nagrodami. Dodatkową atrakcją były też dmuchane zamki, na których dzieci mogły się wyszaleć. Po zabawach czekał na najmłodszych poczęstunek w postaci słodyczy, owoców, gotowanej kukurydzy, waty cukrowej i kiełbaski z grilla.

Na nowo otwartym placu zabaw dzieci mogą korzystać z takich urządzeń jak: zestaw zabawowy tzw. mini wieża, huśtawka wahadłowa i wagowa oraz bujak sprężynowy.

Plac zabaw powstał w ramach zadania pn.„Zagospodarowanie centrów miejscowości Domaniowice, Bukwica, Zabłocie, Kamiona i Szczepów”. Wartość zadania to prawie 290 tysięcy złotych, z czego blisko 215 tysięcy to środki pozyskane z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.