Strefa Dziennikarza w MCK Mayday

0
483
logo MCK MAYDAY

Miejski Ośrodek Kultury i MCK Mayday w Głogowie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przygotowały ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży. W każdy czwartek w godzinach od 16:30 do 17:30 w sali multimedialnej MCK Mayday znajdować się będzie Strefa Dziennikarza, w której odbywać się będą bezpłatne zajęcia dziennikarskie.

Zawód dziennikarza szczególnie w ostatnich latach jest bardzo popularny wśród młodych osób, które decydują o wyborze kierunku swoich studiów, a co za tym idzie, zawodowej drogi życiowej. Według portalu perspektywy.pl to właśnie dziennikarstwo i komunikacja społeczna w 2013 roku były najczęściej wybieranym kierunkiem studiów z obszaru kierunków społecznych.

Zajęcia proponowane przez MCK Mayday Strefa Dziennikarza przeznaczone są dla młodzieży (gimnazjaliści, licealiści i studenci), która chce poszerzać swoją wiedzę i dziennikarskie umiejętności. Strefa Dziennikarza skierowana jest do osób, które chciałyby spróbować swoich sił w tym zawodzie oraz dla osób pragnących zaprezentować własny punkt widzenia szerszej grupie odbiorców.

Wyrażanie własnej opinii młodych ludzi będzie możliwe dzięki wydawanej podczas zajęć gazetki ”NaszyMOKiem”, która opisywać będzie wydarzenia kulturalne organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury i MCK Mayday w Głogowie. Podczas zajęć uczestnicy szkółki dziennikarskiej będą mieli okazję przyswoić wiedzę zarówno teoretyczną (np. wprowadzenie terminologii dziennikarskiej), jak i praktyczną (prace nad kolejnymi numerami gazetki).

Zwieńczeniem trudów podjętych przez uczestników zajęć będzie właśnie gazetka ”NaszyMOKiem”, która docelowo ma być wydawana jako miesięcznik. Wydanie gazetki poprzedzą trzy rodzaje działań, które uczestnicy podejmować będą podczas zajęć, ale nie tylko.

Pierwszą częścią będą zajęcia z młodzieżą odbywające się w każdy czwartek w godzinach od 16:30 do 17:30 w sali multimedialnej MCK Mayday. Podczas tych zajęć, oprócz części edukacyjnej, miejsce mieć będzie także przydział poszczególnych zadań dziennikarskich konkretnym uczestnikom zajęć. Kolejnym etapem, który odbywał się będzie poza zajęciami edukacyjnymi, czyli podczas wydarzeń kulturalnych, w których młodzież Strefy Dziennikarza brać będzie udział. Ostatnim etapem zajęć będzie korekta powstałych materiałów i publikacja na stronie MOK.

Instruktorem Strefy Dziennikarskiej w MCK Mayday będzie Hanna Miroś. – Podczas studiów na filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym (Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Zielonej Górze) pracowałam jako dziennikarz w ”Popołudniówce” Radia ”Zachód” pod opieką red. Markiewicza oraz w Klubie Kultury Filmowej w ”Newie” w Zielonej Górze. Po ukończeniu studiów podjęłam pracę dziennikarza w ”Gazecie Głogowskiej”. – pisze o sobie Hanna Miroś, która aktualnie jest nauczycielem języka polskiego w gimnazjum i liceum. Wieloletnia praca z młodzieżą pozwoliła pani Hannie nabrać dużego doświadczenia w prowadzeniu zajęć z młodymi ludźmi.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.