Gmina Jerzmanowa: Pierwsze zajęcia lekcyjne w Świeradowie Zdroju

0
490
2013-10-14-gmina-Jerzmanowa-herb-01-

Bardzo przyjemnie rozpoczęli nowy rok szkolny uczniowie z klas V-VI ze szkoły podstawowej w Jerzmanowej. Uczniowie 1 września przywitali rok szkolny, a następnego dnia wyjechali na Zieloną Szkołę do Świeradowa Zdroju. Dwutygodniowy pobyt w górach sfinansowany został przez Fundację Polska Miedź.

1 września odbył się uroczysty apel rozpoczynający naukę w nowym roku szkolnym, a już 2 września uczniowie z klas V-VI ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej wyjechali na Zieloną Szkołę do Świeradowa Zdroju.

Uczniowie odpoczywać ale i uczyć się będą w hotelu Interferie. Będą tam mogli korzystać z basenów, hali sportowej oraz innych atrakcji obiektu. Dla każdego dziecka przewidziane są inhalacje oraz seanse w grocie solnej.

Nie zabraknie także wycieczek krajoznawczych. W programie znajduje się między innymi wyprawa na Zamek Czocha, wjazd kolejką gondolową na Stok Izerski oraz zabawa w Dino Parku w Szklarskiej Porębie.

Pobyt w górach całkowicie finansowany jest przez Fundację Polska Miedź. Z uczniami pojechały nauczycielki, które poprowadzą zajęcia lekcyjne.

„Mamy nadzieję, że dzieci wrócą z „naładowanymi akumulatorami”, pełne pozytywnych wrażeń oraz ciepłych wspomnień” – mówi Barbara Tuczyńska nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej. A już za dwa tygodnie, na Zieloną Szkołę wyjadą kolejni uczniowie, tym razem z klasy IV.

Wyjazdy na Zieloną Szkołę odbywają się w ramach Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Zagrożeniom Środowiskowym, który finansowany jest ze środków Fundacji „Polska Miedź.  Celem tego Programu jest otoczenie opieką profilaktyczną mieszkańców Zagłębia Miedziowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.