Głogów: Wrócili w szkolne mury

0
560
zdjęcie 2014-powiatowa-inauguracja-roku-szkolnego@zespół szkół i. J. Wyżykowskiego@Głogów-003

Dwa miesiące wakacji dobiegły końca. Dziś we wszystkich szkołach odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. W głogowskich szkołach uczniowie i nauczyciele uroczystym apelem rozpoczęli nowy rok szkolny. Wśród uczniów dało się wyczuć jeszcze  wakacyjny nastrój i pozytywne nastawienie.

W Głogowie miejska inauguracja Roku Szkolnego odbyła się w Gimnazjum nr 2. Jak co roku bardzo uroczyście obchodzone było także powiatowe rozpoczęcie Roku Szkolnego. W tym roku miało ono miejsce z Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego.

W uroczystości wzięli udział licznie zaproszeni goście, m.i.n. Starosta Rafael Rokaszewicz i Prezydent Jan Zubowski, posłowie na Sejm Wojciech Zubowski i Ewa Drozd, dyrektorzy głogowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych. Uroczystość uświetniła Orkiestra Górniczo-Hutnicza.

Uczniowie z uśmiechem wrócili w szkolne mury. Dało się wyczuć jeszcze wakacyjny nastrój, mało kto myśli już o nauce  – „Wakacje zawsze są za krótkie, ale jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni” – mówi z uśmiechem Łukasz z drugiej klasy o profilu Technik Górnictwa Podziemnego.

Nowy rok szkolny na pewno będzie bardzo pracowity dla tegorocznych maturzystów, ale i oni jeszcze nie chcą myśleć o egzaminach – „Stres będzie później, chociaż już boimy się matematyki” – twierdzą zgodnie Magda i Klaudia z trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego.

Lekkie przerażenie i zagubienie można było zobaczyć na twarzach pierwszoklasistów – „Boimy się nowych nauczycieli, ale najbardziej boimy się starszych kolegów, czy nas zaakceptują” – mówi Sandra z pierwszej klasy mundurowej.

zdjęcie 2014-powiatowa-inauguracja-roku-szkolnego@zespół szkół i. J. Wyżykowskiego@Głogów-002

zdjęcie 2014-powiatowa-inauguracja-roku-szkolnego@zespół szkół i. J. Wyżykowskiego@Głogów-001

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.