III Głogowska Noc Rockowa za nami

0
790

Wczoraj, w ostatni letni piątek tegorocznych wakacji, odbyła się III edycja Głogowskiej Nocy Rockowej. Na scenie Fosy Miejskiej wystąpiły pięć zespołów: Chmura, Roślina, Thermit, Makijaż i gwiazda nocy TSA.

To już trzecia edycja tej niesamowitej imprezy, która co roku gromadzi pod sceną Fosy Miejskiej pokaźną grupę fanów mocnych brzmień. Głogowska Noc Rockowa to młody festiwal muzyki rockowej, podczas którego występują zarówno artyści lokalnej sceny muzycznej, jak i gwiazdy dużego formatu. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2012 roku. Wówczas wystąpiły przede wszystkim zespoły lokalne, ale już podczas pierwszej edycji udało się ściągnąć do Głogowa znany szerszej publiczności zespół ARMIA. W kolejnych latach na głogowskiej scenie wystąpił szereg świetnych wykonawców tego gatunku muzycznego, którego fanów w Głogowie nie brakuje.

III Głogowską Noc Rockową otworzyła zstępująca na scenę o godzinie 20:00 cHMURa . cHMURa to jedna z najciekawszych propozycji na dolnośląskiej scenie rocka alternatywnego. Panowie rockowo przywitali publikę. Zagrali swoje najbardziej znane utwory, które rozruszały zgromadzonych pod sceną głogowian. Jak na chmurę przystało, niemal równocześnie z rozpoczęciem koncertu z nieba spadł deszcz. To jednak zupełnie nie przeszkadzało gromadzącej się w Fosie publiczności.  

2014-08-29 III Głogowska Noc Rockowa @Fosa Miejska (fot.P.Dudzicki) 11

Zaraz po Chmurze na scenę wkroczył kolejny głogowski zespół, który z publicznością miał już przyjemność niezliczoną ilość razy, co zresztą przełożyło się na atmosferę pod sceną. ROŚLINA i jej rockowo-bluesowe brzmienie są dobrze znane głogowskiej publiczności.  Zespół porządnie rozgrzał publikę, która gotowa była na to, co III Głogowska Noc Rockowa przynieść dopiero miała.

W okolicach godziny 22:00 na scenę wpadł ThermiTGrupa oficjalnie powstała w 2009 roku. W pierwszej formie ThermiT występował jako zespół wykonujący trash metal. Dopiero w 2011 do zespołu dołączył Trzeszczol, jak się później okazało – jeden z najlepszych wokalistów gatunku heavy/trash metalowego w Polsce. Wczorajszy koncert nie był pierwszym granym przez ten zespół w naszym mieście.  Głogowska publiczność z ThermiTem miała już przyjemność podczas XVII edycji mayday Rock Festival. Wówczas zespół spodobał się na tyle, że wygrał głogowski festiwal. Podczas wczorajszej nocy Thermit ponownie pokazał na co ich stać, jednak to co najlepsze było jeszcze przed zgromadzoną pod sceną publicznością. 

2014-08-29 III Głogowska Noc Rockowa @Fosa Miejska (fot.P.Dudzicki) 31

Zaraz po Thermicie na scenę wkroczył Makijaż, który w 2013 roku zdobył I miejsce na Festiwalu MayDay Rock Festiwal 2013 oraz nagrodę specjalną prezydenta Miasta GłogowaKolejny laureat głogowskiego festiwalu skutecznie przygotował publikę na najważniejszy koncert tej nocy.

Niewątpliwą gwiazdą III Głogowskiej Nocy Rockowej, która chwilę po północy rozbłysnęła  na scenie w Fosie Miejskiej, był wyczekiwany przez głogowską publikę zespół TSA. Na  to heavy-metalowe brzmienie głogowska publiczność czekała od samego początku. Rozbrzmiały największe przeboje zespołu, dzięki którym TSA zrobiło nie tylko ogólnopolską, ale również zagraniczną karierę. Pod sceną zgromadziła się wielopokoleniowa publiczność. Zespół zagwarantował głogowianom porządną dawkę wrażeń. Wczorajszym koncertem TSA udowodniło, że słusznie wciąż znajdują się w czołówce polskiej muzyki rockowej.

Serdecznie polecamy nasza fotogalerię z wczorajszej III Głogowskiej Nocy Rockowej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.