Gmina Kotla: Z badmintonem w roku szkolnym

0
604
2013-12-02-SPR-Chrobry-Glogow-Zaglebie-Lubin-@Hala-GOS-(fot.P.Dudzicki)-04

Lato dobiega końca, ale to nie musi oznaczać, że aktywność fizyczna odchodzi w zapomnienie. Wraz z rozpoczęciem nowego roku  szkolnego, 1. września w Gminie Kotla ruszają zajęcia sportowe z badmintona, które będą trwały przez najbliższe 10 miesięcy.

Już od poniedziałku w Gminie Kotla rusza projekt sportowy pn. ”Doskonalmy naszą sprawność poprzez grę w badminotna” . Badminton to gra, w której liczy się czas reakcji, technika, ale przede wszystkim kondycja fizyczna. Nad tymi elementami gry mieszkańcy Gminy Kotla będą mieli okazję popracować przez okres najbliższych 10 miesięcy.  Zajęcia skierowane są nie tylko do uczniów szkoły podstawowej czy gimnazjum, w zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy.

Badminton to dyscyplina sportowa, w której liczba graczy wynosi jedną lub dwie pary osób. Już od ponad 20 lat badminton jest pełnoprawną konkurencją olimpijską. Gra polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki. Klasyczny mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 puunktów lub dwóch punktów przewagi. Gra kończy się w momencie, gdy jeden z zawodników lub drużyna wygrywa dwa sety.

Badminton jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportu i rekreacji w Polsce. To nie tylko doskonały trening ciała, to także trening umyslu. Rywalizacja w tej niezwykle dynamicznej grze wymaga koncentracji i błyskawicznego podejmowania decyzji – tłumaczy instruktor Ryszard Barańczuk.

Na realizację projektu pn. ”Doskonalmy naszą sprawność poprzez grę w badminotna” Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli pozyskało darowiznę od Fundacji Polskiej Miedź w wysokości 23, 400,00 złotych.

Zajęcia rozpoczynają się z pierwszym dniem nowego roku szkolnego, 1. września. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w tygodniu przez okres dziesięciu miesięcy w Gminnym Gimnazjum im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. Plan zajęć prezentuje się następująco:

Poniedziałek:

  • 17:00-18:30 uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum
  • 18:30-19:00 dorośli

Środa:

  • 17:00 -18:30 uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum
  • 18:30 – 19:00 dorośli

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.