Maturzyści przystąpili do poprawki

0
651
zdjęcie-2014-05-05-matura-z-języka-polskiego@Głogów-01

Dzisiaj w całej Polsce odbyły się pisemne egzaminy poprawkowe z matur. W tym roku, aż co trzeci maturzysta nie zdał egzaminu maturalnego. Najwięcej osób poległo na matematyce. W Głogowie poprawkę z egzaminu maturalnego pisało 330 uczniów.

Dzisiaj, 26 sierpnia maturzyści zdawali część pisemną. Natomiast od 25 do 29 sierpnia odbędą się poprawki z egzaminów ustnych.

Przypomnijmy, że w całej Polsce do egzaminu maturalnego w maju tego roku przystąpiło prawie 294 tysięcy tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Z czego 71% zdało egzamin maturalny pozytywnie. To wynik gorszy niż w ubiegłym roku, kiedy maturę zdało 81%. Najgorzej wypadła  matematyka.

Do matury poprawkowej mogą przystąpić maturzyści, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w pisemnej.

W Głogowie do egzaminu poprawkowego przystąpiło 330 maturzystów. Z czego najwięcej osób zmierzy się z matematyką.

Wyniki tegorocznych matur zaskoczyły nie tylko maturzystów i ich rodziców, ale także nauczycieli i dyrektorów szkół. Przypomnijmy, że w I liceum ogólnokształcącym, w którym niemal co roku była 100% zdawalność, nie zdało, aż 17 osób. W II liceum ogólnokształcącym, gdzie dotychczas matury nie zdawały pojedyncze osoby, w tym roku do poprawki przystąpiło aż 28 osób.

Bardzo słabe wyniki były w Zespole Szkół Ekonomicznych, gdzie maturę zdało tylko 38% uczniów. W Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych na 30 uczniów, którzy podeszli do egzaminu, maturę zdało tylko 9. Najgorzej wypadło Technikum nr 6, gdzie zdawało 56 uczniów, a tylko 16 poradziło sobie z egzaminem dojrzałości.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.