Marszobiegiem Ku Wolności

0
414
marszobieg ku wolności

Już po raz czwarty Stowarzyszenie ”Młodzi Demokraci” i Koło Głogów organizuje przedsięwzięcie, którego celem jest uczczenie 34 rocznicy Porozumień Sierpniowych. W sobotę 30. sierpnia o godz. 17:00 spod zamku wystartuje IV edycja ”Marszobiegu Ku Wolności”.

Marszobieg Ku Wolności organizowany przez głogowskie Stowarzyszenie Młodzi Demokraci to przedsięwzięcie, którego celem jest uczczenie podpisania porozumień w 1980 roku, których podpisanie zapoczątkowało rozkład komunizmu w Polsce.

Tegoroczna edycja będzie już czwartą zorganizowaną przez Młodych Demokratów. W ubiegłym roku patronat honorowy nad imprezą objęli poseł na sejm Ewa Drozd, poseł do Parlamentu Europejskiego Piotr Borys, starosta Powiatu Głogowskiego Rafael Rokaszewicz oraz prezydent Głogowa Jan Zubowski.

Impreza rokrocznie przyciąga liczną grupę aktywnych głogowian, którzy poprzez ruch pragną uczcić kolejną rocznicę Porozumień Sierpniowych. Tradycyjnie już dla wszystkich uczestników ”Marszobiegu Ku wolności” przewidziane są okolicznościowe koszulki, a także losowanie nagród. Jak co roku przewidziana jest również nagroda specjalna dla najmłodszego i najstarszego uczestnika Marszobiegu.

Uczestnicy do pokonania będą mieli trasę długości około dwóch kilometrów. Wystartują z ul. Zamkowej i przebiegną lub przemaszerują przez Aleję Wolności, Rondo ks. Jerzego Popiełuszki, z powrotem Aleją Wolności i Zamkową powrócą na miejsce startu.

Jak mówi jeden z organizatorów Marszobiegu Ku Wolności Michał GórawskiBieg nie ma charakteru sportowego, a jedynie rekreacyjny, w którym liczy się głównie udział. Trasę można zatem pokonać w dowolnym tempie. Ponadto planujemy zorganizowanie koncertu poezji śpiewanej. Odbędzie się on w innym terminie, dlatego o tym przedsięwzięciu informować będziemy oddzielnie.

Marszobieg Ku Wolności odbędzie się 30. sierpnia 2014 o godz. 17:00. Udział w Marszobiegu może wziąć każda zainteresowana osoba.

Wsparcia organizacyjnego dla ”Marszu Ku Wolności” udzieliło Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.