Kotla: Wakacyjne atrakcje w Lubinie

0
1201
wycieczka-dzieci-z-gminy-kotla-lubin-park-wrocławski

Już od kilku miesięcy w Lubinie funkcjonuje Park Wrocławski, który jest największym i najcenniejszym założeniem parkowym w całym mieście. Stanowi wspaniałą atrakcję zarówno dla mieszkańców Lubina, jak i ościennych miejscowości. W minioną środę Park Wrocławski stał się punktem wycieczki dzieci z Gminy Kotla. 

W środę 20. sierpnia w ramach aktywnych wakacji odbyła się kolejna wycieczka dla młodszych mieszkańców Gminy Kotla. Tym razem dzieci odwiedziły Lubin. Podczas dnia spędzonego w tym mieście udały się do kina Helios oraz Parku Wrocławskiego.

Tym razem dzieci miały okazję obejrzeć film Laurenta Tirarda pt. ”Wakacje Mikołajka”, w którym tytułowy bohater wyrusza w wymarzoną wakacyjną podróż do Bretanii, gdzie czeka go mnóstwo przygód. Po seansie filmowym grupa udała się do Parku Wrocławskiego.

wycieczka-dzieci-z-gminy-kotla-lubin-park-wrocławski

W 2014 roku w parku otwarte zostało Centrum Edukacji Przyrodniczej, w ramach którego funkcjonuje ptaszarnia, mini zoo oraz szlak dinozaurów. Woliery z dzikimi ptakami,w których znajduje się ponad sześćdziesiąt gatunków rzadkich ptaków Polski i świata, ogromne figury dinozaurów żyjących na Ziemi miliony lat przed człowiekiem i zwierzęta zamieszkujące mini zoo stanowiły wspaniałą atrakcję dla odwiedzających je dzieci z Gminy Kotla, które na tę wycieczkę wybrały się w ramach wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli.

Po atrakcjach dostarczonych przez zamieszkujące Park Wrocławski zwierzęta i dinozaury, najwięcej czasu dzieci spędziły korzystając z bogatej oferty miejscowego placu zabaw, na którym radości nie było końca.

Wstęp na teren Parku Wrocławskiego jest bezpłatny. Obiekt mieści się przy ul. Ignacego Paderewskiego. W okresie wakacyjnym Park jest czynny codziennie od 9:00 do 21:00, natomiast w ciągu roku szkolnego teren Parku można odwiedzać w godzinach 9:00-20:00.

Wyjazd zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli w ramach akcji ”Wakacje w gminie Kotla”.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.