Lebiedziński stawia na Głogów

0
481
2013-11-22-Euromaster-ChG-MKS-Tychy-@Hala-GOS-(fot.P.Dudzicki)-10

Euromaster Chrobry Głogów ma w swoich szeregach nowego zawodnika. Daniel Lebiedziński – bo o nim mowa – to wielokrotny reprezentant Polski, trzykrotny zdobywca Mistrzostwa Polski, zdobywca Pucharu Polski oraz wielokrotny uczestnik turnieju UEFA Futsal Cup, teraz postawił na Głogów.

Latem niewiele mówiło się o zmianie klubu przez tego zawodnika. Poprzednią drużyną, w barwach której występował Lebiedziński była Wisła Krakbet Kraków. Kiedy tylko pojawiła się informacja, że Daniel Lebiedziński nie przedłużył umowy w Krakowie, wiele klubów zaczęło zabiegać o tego zawodnika. O sportowych umiejętnościach Lebiedzińskiego nie trzeba nikogo przekonywać. Wielokrotny reprezentant Polski i trzykrotny mistrz Polski rozpatrywał oferty różnych klubów: Gatta Zduńska Wola, GAF Jasna Gliwice i Euromaster Chrobry Głogów. – Z Wisłą rozstałem się w zgodzie, podając każdemu na pożegnanie rękę. Ale trzeba żyć dalej. Miałem sygnały z trzech klubów zainteresowanych moją grą – Ostatecznie postawił jednak na drużynę z Głogowa. – Patrzyłem na przyszły klub przez pryzmat odległości do mojego miejsca zamieszkania. Najbliżej mi do Głogowa – dodaje Lebiedziński.

W pewnym czasie wiele wskazywało na to, że zawodnik trafi do Gliwic – Tak, rozmawiałem z prezesem Romanem Sowińskim. Ale jakiś czas temu zapadła ostateczna decyzja, że stawiam na Głogów – tłumaczy. Gra w drużynie z Gliwic byłaby dla Lebiedzińskiego powrotem w rodzinne strony, ponieważ zawodnik pochodzi własnie z tego miasta – Owszem, ale dzisiaj moim miastem jest Poznań. Mieszkam tutaj prawie 10 lat, a z Wielkopolski najbliżej do Głogowa.

Dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść drużyny z Dolnego Śląska jest przeszłość, jaka łączy Lebiedzińskiego z braćmi Pieczyńskimi, z którymi grał w Akademii FC PniewyNa pewno perspektywa gry z braćmi Pieczyńskimi miała jakiś wpływ na moją decyzję. W Akademii FC Pniewy graliśmy kiedyś w czwórce: ja,  bracia Pieczyńscy i Bartosz Łeszyk. Tutaj wydawało się, że też będziemy mogli tak zagrać, ale niestety Bartek postanowił zrezygnować z profesjonalnego grania – powiedział Lebiedziński.

Już od tygodnia trwają przygotowania Daniela Lebiedzińskiego w Euromasterze do nowego sezonu. Już jutro  w pierwszym sparingu Euromaster Chrobry Głogów zmierzy się z Red Dragons PniewyJest to bardzo ciekawa drużyna, ciekawi zawodnicy. Na pewno będziemy punktować… Nie chce składać głośnych deklaracji, ale na poprawę lokaty z ubiegłego sezonu nas stać – kończy Daniel Lebiedziński.

Nowemu zawodnikowi życzymy samych sukcesów w barwach drużyny z Głogowa.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.