Poszukują kandydatów na rodziny zastępcze

0
465
zdjęcie-2014-04-26-rodzinna-piecza-zastępcza@Głogów-01

W najbliższy piątek 22. sierpnia 2014 roku w godzinach 15:00 – 17:00 na terenie Zespołu Szkół Przyrodniczych przy ul. Folwarcznej 55 w Głogowie  organizowana jest druga impreza integracyjna ”Powiat Dzieciom”. Jej celem jest promowanie rodzinnej pieczy zastępczej wśród Mieszkańców Powiatu Głogowskiego oraz pozyskanie kandydatów na rodziny zastępcze. 

Już jutro w godzinach popołudniowych na terenie Zespołu Szkół Przyrodniczych odbędzie się impreza integracyjna ”Powiat Dzieciom” pod honorowym patronatem Starosty Głogowskiego Rafaela Rokaszewicza oraz Poseł na Sejm Pani Ewy Drozd.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie już po raz drugi organizuje taką imprezę organizacyjną. Ma ona na celu rozpowszechnienie wśród mieszkańców Powiatu Głogowskiego  formy rodzinnej pieczy zastępczej, dzięki której można stać się rodziną dla dziecka, które takiej nie ma.

– Impreza ma na celu promowanie rodzinnej pieczy zastępczej wśród mieszkańców powiatu głogowskiego oraz pozyskanie kandydatów na rodziny zastępcze. Liczymy, że uda nam się nagłośnić naszą kampanię wśród społeczności lokalnej – mówi Krystyna Piasecka-Olejniczak dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie.

Poprzednie spotkanie w ramach kampanii promującej Rodzinną Pieczę Zastępczą ”Powiat Dzieciom” odbyło się 31. lipca 2014 r. Spotkanie odbyło się na terenie rekreacyjnym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Norwida 3. Jak czytamy na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  ,,Spotkanie cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród rodzin zastępczych oraz mieszkańców miasta i powiatu.” 

Druga edycja imprezy integracyjnej odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy Zespole Szkół Przyrodniczych, ul. Folwarczna 55 w Głogowie w godzinach 15:00 – 17:00. W programie przewidziane są m. in. konkursy dla dzieci i rodzin, balonowe wariacje, dmuchańce, malowanie twarzy, przekąski i inne niespodzianki

 W domu dziecka nadal przebywa duża liczba dzieci, które czekają na to, by trafić do kochającej rodziny. “Zostań rodziną zastępczą” to kampania, którą prowadzi Powiatowe Centrum Pieczy Zastępczej w Głogowie, a jej celem jest znalezienie kolejnych osób, które staną się rodzinami zastępczymi dla dzieci z Domu Dziecka.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.