TAURON Bezpieczniki Tauronka w Głogowie

0
166
tauron-polska-energia-kraina-tauronka

 Mieszkańcy naszego miasta, a także wszyscy spędzający wakacyjny czas w Głogowie już 24. sierpnia w godzinach 13:00 – 18:00 na pl. Konstytucji 3 Maja 2 przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie  będą mieli okazję do wspólnej zabawy i nauki w energetycznej Krainie Tauronka. W programie przewidziane są atrakcje, takie jak: eksperymenty elektryczne, rower prądotwórczy, wynalazki elektryczne, a także elektropozytywny spektakl.

TAURON Polska Energia na terenie całego kraju prowadzi bezpłatne zajęcia edukacyjne propagujące wiedzę o zasadach bezpiecznego użytkowania energii. Wiedzę z zakresu energii w formie atrakcyjnych zabaw będą mieli okazję przyswoić mieszkańcy miasta Głogowa już w najbliższą niedzielę. W programie przewidziane są atrakcje, takie jak: eksperymenty elektryczne, rower prądotwórczy, wynalazki elektryczne, a także elektropozytywny spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek pt. ” TESLA vs EDISON czyli z prądem lub pod prąd”.

Program ”Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” to kontynuacja, a jednocześnie rozszerzenie i ujednolicenie dotychczasowego działania Grupy TAURON w kwestii bezpieczeństwa użytkowania prądu zarówno przez tych najmłodszych, jak i nieco starszych jego użytkowników. Spółki Grupy TAURON już od lat 90. prowadzą różne kampanie edukacyjne, których celem jest właśnie edukacja w zakresie prawidłowego i bezpiecznego korzystania z energii. Patronat nad tym programem Objął Minister Edukacji Narodowej.

Bezpłatne zajęcia edukacyjne prowadzone są przez ekspertów, dzięki którym wiedza w przystępny sposób zostanie przekazana wszystkim odwiedzającym Krainę Tauronka. Ponadto przewidziane są eksperymenty elektryczne, które będzie można wykonać osobiście. W Krainie Tauronka pojawią się także wynalazki elektryczne, których działanie będzie można sprawdzić samodzielnie. Energetyczną przygodę urozmaici także spektakl pt. ” TESLA vs EDISON czyli z prądem lub pod prąd”.

Celem ”Bezpieczników TAURONA” jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń, które są nią zasilane oraz bezpiecznego zachowania się w pobliżu urządzeń zasilanych energią elektryczną.

Podczas tegorocznych wakacji trwa również inna akcja zorganizowana przez TAURON Polska Energia. W ramach wakacji po Polsce wędruje Strefa Dobrej Energii TAURONA, która odwiedzając kolejne miasta naszego kraju dostarcza im wiedzę i pozytywną energię. W ramach ”Lata z TAURONEM” ogłoszony został konkurs, w którym głównymi nagrodami są wycieczki do USA na spotkanie z Marcinem Gortatem i mecz NBA oraz wycieczka do Lyonu we Francji na Festiwal Światła. W puli nagród znajdują się też weekendy w SPA i atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Żeby wygrać, wystarczy zrobić oryginalne zdjęcie podczas jednej z letnich imprezy, na której jest TAURON ze Strefą Dobrej Energii lub wymyślić hasło łączące TAURON z energią do życia i działania.

Kraina Tauronka w Głogowie będzie mieć miejsce już w najbliższą niedzielę 24. sierpnia w godzinach 13:00-18:00.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.