Sala wiejska w Słonej już otwarta

0
494
otwarcie-sali-wiejskiej-słona-żukowice-wstęga

W dniu 14. sierpnia 2014 roku w miejscowości Słone odbyło się uroczyste otwarcie tamtejszej, wyremontowanej sali wiejskiej. Uroczyste oddanie do użytku odnowionego budynku świętowało całe sołectwo i zaproszeni goście.

Czwartkową uroczystość rozpoczęto od oficjalnego przecięcia wstęgi i poświęcenia budynku przez księdza proboszcza Ludwika Obalę. Następnie Wójt Gminy Krzystof Wołoszyn przywitał wszystkich zgromadzonych mieszkańców sołectwa i zaproszonych gości, a w swoim wystąpieniu przybliżył zgromadzonym historię remontu sali.

W krótkiej prezentacji multimedialnej została zaprezentowana przemiana, jaka dokonała się podczas remontu sali wiejskiej – zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć jak zniszczony budynek sali zmienia się w piękny obiekt. Kończąc Wójt Gminy podziękował za wkład mieszkańców, którzy pomagali podczas realizacji tego zadania, za pomoc i trud włożony w przygotowanie wspaniałęj uroczystości i poczęstunku podziękował Pani Radnej Beacie Stachak, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcom zaangażowanym w organizację otwarcia sali i sołtysowi wsi. Następnie głos zabrała pani Beata Stachak, a także przybyli goście, którzy złożyli życzenia i przekazali prezenty dla sołectwa.

Uroczystość otwarcia uświetniły występy dzieci, które prezentowały swoje talenty przed zgromadzonymi gośćmi. Na przybyłych czekał smakowity poczęstunek, którego autorkami były mieszkanki sołectwa. Uroczystość otwarcia sali wiejskiej w Słonej zakończyła się zabawą zorganizowaną przez sołectwo.

W uroczystości otwarcia udział wzięli mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście, a wśród nich: Wicestarosta Głogowski – Grzegorz Aryż, Wójt Gminy Głogów – Andrzej Krzemień, Wójt Gminy Kotla – Łukasz Horbatowski, Komendant Powiatowy Policji w Głogowie – Krzysztof Sidorowicz, Radni Gminy Żukowice na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Szmidtem, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nielubi Ewa Chlebicka, przedstawiciele i wykonawcy zadania oraz inspektor nadzoru Adam Mordarski

Sala wiejska przeszła gruntowny remont. Koszt realizacji całego zadania wyniósł blisko 250.000 zł i został sfinansowany w kwocie 115.000 zł z pozyskanego przez gminę dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Przypomnijmy, że dosłownie kilka dni temu w Gminie Żukowice w miejscowości Nielubia do użytku oddano także świetlicę wiejską. Przedmiotem zadania pn. ‘‘Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Nielubia” był gruntowny remont pomieszczeń wchodzących w skład świetlicy łącznie z ich wyposażeniem. W związku z tym odnowiono i wyposażono w nowe sprzęty i niezbędne urządzenia: kuchnię, korytarze, aulę wraz ze sceną oraz WC. Wartość całego zadania wyniosła prawie 450.000,00 zł, z czego blisko 260 tys. zł, to kwota otrzymana w ramach dofinansowania uzyskanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.