”Trzeźwy Poranek” w poniedziałek

0
642
zdjęcie 2014-04-03-głogowska-policja-kontroluje-tiry@Głogów-01

Dzisiaj, 18. sierpnia od wczesnych godzin porannych głogowscy policjanci przeprowadzają działania ”Trzeźwy Poranek”. Za pomocą urządzeń alkoblow sprawdzany jest stan trzeźwości kierowców poruszających się po głogowskich drogach. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. 

Już od godziny 6:00 na głogowskich ulicach można spotkać policjantów patrolujących i sprawdzających stan trzeźwości kierowców, którzy o poranku nowego tygodnia wsiadają za kierownicę. Do tej pory policjanci skontrolowali już ponad dwustu kierowców. Wśród nich, na moment przed godziną 7:00, zatrzymali 38-letniego kierowcę, który – jak wykazała kontrola trzeźwości – miał o,5 promila alkoholu w organizmie.

Za nami długi weekend, podczas którego głogowscy policjanci zatrzymali cztery osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwym. Na szczęście nie odnotowano żadnych tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Aby zapobiec wypadkom policjanci, za sprawą ”Trzeźwego Poranka”, kontynuują kontrole drogowe. Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego jest jedną z najczęstszych przyczyn zagrożeń, które często są tragiczne w skutkach. Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu to stale jedno z głównych wykroczeń, jakiego dopuszczają się kierowcy, dlatego podczas działań prowadzonych na drogach powiatu głogowskiego policjanci w sposób szczególny kontrolują stan trzeźwości kierowców.

Działania prowadzone o poranku mają na celu zwrócenie uwagi na ten problem i ograniczenie skali zjawiska.

Pamiętajmy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.