Nielubia: Modernizacja świetlicy zakończona

0
768
świetlica-nielubia-modernizacja

Podjęte przez Gminę Żukowice zadanie inwestycyjne pn. ” Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Nielubia” dobiegło końca. Przedmiotem zadania był kompleksowy remont pomieszczeń znajdujących się wewnątrz świetlicy.

Przedmiotem zadania pn. ‘‘Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Nielubia” był gruntowny remont pomieszczeń wchodzących w skład świetlicy łącznie z ich wyposażeniem. W związku z tym odnowiono i wyposażono w nowe sprzęty i niezbędne urządzenia: kuchnię, korytarze, aulę wraz ze sceną oraz WC.

Sala główna została wyposażona w system klimatyzacji, nowe nagłośnienie, wydajny system wentylacji oraz sprzęt sceniczny. w kuchni znalazł się nowy sprzęt gastronomiczny, m. in. nowoczesny i funkcjonalny piec konwekcyjno-parowy, kuchnię elektryczną, patelnię przemysłową oraz zmywarkę. Wymieniono również zestawy obiadowe, sztućce i akcesoria kuchenne.

Modernizacji uległy również pomieszczenia zaplecza kuchennego, zakupiono nowe lodówki i szafy chłodnicze. Toalety zostały wyremontowane, ponadto utworzono nową toaletę specjalnie przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą prac była firma RAW -SYSTEM Sp. z o.o. z Lubieszowa. Wartość całego zadania wyniosła prawie 450.000,00 zł, z czego blisko 260 tys. zł, to kwota otrzymana w ramach dofinansowania uzyskanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Przypomnijmy, że przed dwoma laty świetlica w Nielubi została poddana pracom remontowym związanym z wymianą instalacji elektrycznej oraz jej oświetlenia. Zadanie o nazwie ”Remont świetlicy wiejskiej w Nielubi – Gmina Żukowice” wyniosło prawie 11.000 zł. W tym samym roku zakończono również prace związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja placu przy świetlicy i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żukowicach z/s w Nielubi. W ramach tego zadania plac przed świetlicą został wyłożony kostką betonową, wykonane zostały prace remontowe schodów, na placu ustawione zostały ławki, pomalowano ogrodzenie oraz ustawiona została tablica informacyjna o miejscowości: Nielubia, Gminie Żukowice i Wzgórzach Dalkowskich.

Tak odnowiony i zmodernizowany obiekt będzie służył zarówno mieszkańcom Nielubi, jaki i całej Gminie Żukowice.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.