Plantacja marihuany zlikwidowana

0
150
marihuana-plantacja marihuany

Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w wyniku działań operacyjnych zlikwidowali plantację narkotyków. Udało się również zatrzymać sześć osób oraz ujawnić linię technologiczną w trakcie produkcji, która umożliwiała uprawą tysięcy sadzonek konopi indyjskiej, a także ich dalszą, profesjonalną obróbkę. Posiadanie nielegalnej uprawy konopi, posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

Dnia 12. sierpnia 2014 roku prowadzone przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie działania operacyjne przyczyniły się do ujawnienia plantacji konopi indyjskiej na terenie jednej z miejscowości powiatu lubińskiego. Policjanci w jednym z budynków ujawnili instalację przygotowaną do produkcji dużej ilości narkotyków. Taka konstrukcja umożliwiała prowadzenie plantacji konopi indyjskich w różnym stadium produkcji. – Budynek wyposażony był w specjalną instalację elektryczną, która umożliwiała utrzymane stałej temperatury oraz wilgotności powietrza i specjalnego oświetlenia. Produkcja prowadzona była na znaczną skalę – tłumaczy podinsp. Bogdan Kaleta.

marihuana-plantacja marihuany

Głogowskim policjantom udało się ujawnić kilka tysięcy sadzonek konopi w różnym stadium produkcji. W wyniku działań operacyjnych policjanci zatrzymali sześć osób podejrzewanych o uprawę oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków.  Zabezpieczono kilka tysięcy sadzonek, gotowy susz roślinny oraz instalacje i sprzęt służący do produkcji narkotyków. Zatrzymane osoby zastano w momencie produkcji narkotyków. Zatrzymani mężczyźni, to mieszkańcy różnych miejscowości w województwie dolnośląskim oraz wielkopolski. – Cały czas trwają czynności w tej sprawie. Policjanci z lubińskiej komendy zabezpieczyli ujawnione miejsce oraz  poprowadzą dalsze czynności procesowe w śledztwie objętym nadzorem prokuratury ze względu na rozmiary dziania przestępstw – mówi Bogdan Kaleta. 

Plantacja marihuany – jej posiadanie, uprawa, a także posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.