Aktywni Seniorzy w Gminie Kotla

0
660
aktywni-seniorzy-gmina-kotla

W ramach projektu AKTYWNI SENIORZY W GMINIE KOTLA realizowanego przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój, trwają zajęcia, dzięki którym mieszkańcy Gminy mogą aktywnie spędzać wakacyjny czas.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój AKTYWNI SENIORZY W GMINIE KOTLA, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej proponuje osobom starszym zamieszkujących Gminę Kotla aktywną formę spędzania wolnego czasu podczas wakacji.

Realizację projektu, w ramach którego seniorzy mogą poprawić jakość swojego życia, rozpoczęto od zajęć z profilaktyki zdrowia. Uczestnicy warsztatów lubiący spędzać czas aktywnie, mieli okazję skorzystać z warsztatów instruktażowych Nordic Walking, bo ten – wydawać by się mogło – nieskomplikowany sport, ma wiele elementów, które dopiero złożone w całość dają możliwość pełnego i właściwego treningu Nordic Walking. Każdy uczestnik, który miał ochotę spróbować tej aktywności ruchowej, otrzymał konkretne wskazówki, które mógł wypróbować korzystają z możliwości wypożyczenia i przetestowania kompletu kijów. Ponadto w każdej miejscowości objętej projektem odbyły się spotkania z dietetykiem, podczas których seniorzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie prawidłowego żywienia.

aktywni-seniorzy-gmina-kotla

9. sierpnia 2014 roku uczestnicy projektu spotkali się w ośrodku rekreacyjnym w Józefowie koło Sławy Śl. na spotkaniu integracyjnym pod hasłem ”Raz na ludowo”. Podczas integracji wręczono nagrody (kije do Nordic Walking) i upominki tym, którzy wzięli udział w konkursie na najciekawsze hasła promujące zdrowy styl życia. Wyboru najbardziej pomysłowych tekstów dokonało jury. Podczas spotkania grupy projektowe poszczególnych miejscowości wzięły również udział w Turnieju Pieśni Ludowych. Wsparcie uczestnikom Turnieju zapewniły grupy folklorystyczne ”Grochowiczanki” i ”Wrzos”. Był poczęstunek, świetna zabawa, miła atmosfera, czyli wszystkie elementy, dzięki którym integracja udała się wspaniale.

We wrześniu odbędą się kolejne warsztaty, które tym razem poświęcone będą edukacji ekonomicznej oraz sztuce dekoracji warzyw i owoców profesjonalnie zwanej carvingiem. Stowarzyszenie Grochowice Zdrój AKTYWNI SENIORZY W GMINIE KOTLA serdecznie zapraszają do uczestnictwa  w warsztatach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.