MBP: Filia nr 2 nieczynna do końca roku

0
348
2014-07-28 MBP miejska biblioteka publiczna (fot.P.Dudzicki) 02

Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Głogowie w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała dofinansowanie w kwocie 100.000,00 zł na realizację zadania ”nowa era w bibliotece”. Otrzymane dofinansowanie zostanie przeznaczone na remont filii nr 2 przy ul. Perseusza 13. W związku z remontem filia będzie nieczynna do końca bieżącego roku.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie rozpoczyna się kompleksowy remont placówki filii nr 2 mieszczącej się przy ul. Perseusza. Otrzymane od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rozwój Infrastruktury Kultury dofinansowanie w wysokości 100.000,00 zł na realizację zadania ”nowa era w bibliotece”, obejmować będzie nie tylko remont. Z kwoty pozyskanej od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zostanie zakupione również wyposażenie, które umożliwi dalsze prowadzenie działalności kulturalnej w tym miejscu.

Jak można przeczytać na oficjalnej stroni MBP Głogów  ”Z powodu generalnego remontu biblioteki filia nr 2 przy ul. Perseusza 13, będzie nieczynna do końca bieżącego roku. Termin oddania wypożyczonych książek został wydłużony do końca 2014 roku. O innych zmianach dotyczących filii nr 2, będziemy informować na stronie biblioteki.” 

W związku z remontem filii nr 2, osoby zainteresowane mogą korzystać z pozostałych placówek bibliotecznych działających na terenie naszego miasta:

  • Miejska Biblioteka Publiczna – ul. Jedności Robotniczej 15
  • Filia nr 1 – ul. Budowlanych 10 (Os. Hutnik)
  • Filia nr 3 – Plac Mieszka I 11 (Os. Piastów)

godziny otwarcia:

  • 10:00 – 18:00 – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
  • 11:00 – 15:00 – środa
  • 10:00 – 13:00 sobota (z wyłączeniem filii nr 3)

Remont filii nr 2 jest jednym z dwóch programów operacyjnych zaplanowanych na rok 2014 przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Drugim z nich, również dofinansowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest zadanie: ”Czytam, bo lubię czyli mądre wychowanie przez czytanie”, które swoim zakresem obejmuje spotkania autorskie, warsztaty, konkury oraz prezentacje teatralne dla najmłodszych.