MBP: Filia nr 2 nieczynna do końca roku

0
462
2014-07-28 MBP miejska biblioteka publiczna (fot.P.Dudzicki) 02

Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Głogowie w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała dofinansowanie w kwocie 100.000,00 zł na realizację zadania ”nowa era w bibliotece”. Otrzymane dofinansowanie zostanie przeznaczone na remont filii nr 2 przy ul. Perseusza 13. W związku z remontem filia będzie nieczynna do końca bieżącego roku.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie rozpoczyna się kompleksowy remont placówki filii nr 2 mieszczącej się przy ul. Perseusza. Otrzymane od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rozwój Infrastruktury Kultury dofinansowanie w wysokości 100.000,00 zł na realizację zadania ”nowa era w bibliotece”, obejmować będzie nie tylko remont. Z kwoty pozyskanej od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zostanie zakupione również wyposażenie, które umożliwi dalsze prowadzenie działalności kulturalnej w tym miejscu.

Jak można przeczytać na oficjalnej stroni MBP Głogów  ”Z powodu generalnego remontu biblioteki filia nr 2 przy ul. Perseusza 13, będzie nieczynna do końca bieżącego roku. Termin oddania wypożyczonych książek został wydłużony do końca 2014 roku. O innych zmianach dotyczących filii nr 2, będziemy informować na stronie biblioteki.” 

W związku z remontem filii nr 2, osoby zainteresowane mogą korzystać z pozostałych placówek bibliotecznych działających na terenie naszego miasta:

  • Miejska Biblioteka Publiczna – ul. Jedności Robotniczej 15
  • Filia nr 1 – ul. Budowlanych 10 (Os. Hutnik)
  • Filia nr 3 – Plac Mieszka I 11 (Os. Piastów)

godziny otwarcia:

  • 10:00 – 18:00 – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
  • 11:00 – 15:00 – środa
  • 10:00 – 13:00 sobota (z wyłączeniem filii nr 3)

Remont filii nr 2 jest jednym z dwóch programów operacyjnych zaplanowanych na rok 2014 przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Drugim z nich, również dofinansowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest zadanie: ”Czytam, bo lubię czyli mądre wychowanie przez czytanie”, które swoim zakresem obejmuje spotkania autorskie, warsztaty, konkury oraz prezentacje teatralne dla najmłodszych.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.