Nocne kursy wystartowały

0
514
zdjęcie-2014-05-06-nowe autobusy-w-komunikacji-miejskiej@Głogów-01

Głogów testuje nocne kursy autobusów linii 61, które zostały uruchomione pilotażowo na okres 3 miesięcy. Jeśli zapotrzebowanie na nocne przejazdy okaże się być duże, istnieje szansa, że nocne godziny objazdu naszego miasta zostaną wpisane na stałe do rozkładu jazdy komunikacji miejskiej.  

O wprowadzenie nocnych autobusów od dawna postulowała Młodzieżowa Rada Miasta. Już na początku ubiegłego roku członkowie Rady spotkali się z prezydentem Janem Zubowskim, wnioskując o dodatkowe połączenia. Młodzież postulowała wtedy o wprowadzenie nocnych kursów tylko w weekendy w godzinach od 23.00 do 5.00, które obejmowałyby strategiczne punkty poszczególnych osiedli takich jak Piastów, Kopernik czy Hutnik i oczywiście tereny bliskie Starego Miasta oraz Śródmieścia.

Na razie kursy te uruchomione zostają na okres trzech miesięcy do jest do końca października, o wprowadzeniu ich na stałe zadecyduje zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta – mówił prezydent Jan Zubowski.

Udało się zrealizować ten pomysł, chociaż w okrojonej formie. Komunikacja Miejska po rozmowach z władzami miasta podjęła decyzję o wprowadzeniu nocnych kursów. Od 1. sierpnia w piątkowe i sobotnie noce kursuje autobus linii„61”.

W pierwszą noc z przejazdów komunikacji miejskiej skorzystało 30 osób. Biorąc pod uwagę porę, wynik wydaje się przekładać na spore zainteresowanie wśród mieszkańców Głogowa.  Należy jednak dodać, że była to noc weekendowa z piątku na sobotę i zapewne to właśnie ta oraz kolejna noc będą tymi w tygodniu, podczas których zapotrzebowanie na nocne kursy komunikacji miejskiej będzie największe.

Poniżej przedstawiamy godziny odjazdów z przystanku początkowego przy ul.H.Brodatego:
piątki godz. 23:15, 00:15, 01:15;
soboty godz. 23:03, 00:05, 01:05

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.