Kolejny areszt za narkotyki

0
432
narkotyki 2015-06-23 Polkowice/Przemków: Zatrzymani za narkotyki

36-letni mężczyzna został zatrzymany przez głogowskich policjantów pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków. Głogowianin przyznał się do posiadania ponad 2500 porcji marihuany oraz 480 porcji rynkowych amfetaminy. Na wniosek policji i prokuratury został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Do zatrzymania doszło w dniu 1 lipca 2014 roku. Policjanci z Wydziały Kryminalnego, w trakcie przeszukania pomieszczeń znajdujących się terenie naszego miasta, które były  użytkowane przez mężczyznę, ujawnili znaczne ilości substancji psychotropowych i odurzających. Badania testerem narkotykowym potwierdziły, że są to narkotyki.

Policjanci zabezpieczyli 480 porcji rynkowych amfetaminy oraz ponad 2500 porcji marihuany. Po zatrzymaniu mężczyzna, u którego dokonano przeszukania, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków – mówi podinsp. Bogdan Kaleta.

Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 36-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Poprzednie zatrzymanie za posiadanie znacznej ilości marihuany miało miejsce w kwietniu tego roku. W nocy z 19 na 20 kwietnia głogowscy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie Głogowa, w związku z zakłócaniem ciszy nocnej. Interwencja policjantów zakończyła się ujawnieniem ponad 150 porcji narkotyków. Narkotyki znaleziono u 17-latka, który znajdował się w mieszkaniu. Głogowianinowi postawiano zarzut posiadania narkotyków. Młody głogowianin został zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka. Po ukończeniu 17 roku życia, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii,  grozi kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.