1000 złotych mandatu oraz 25 punktów karnych

0
448
zdjęcie Arch.-2013-07-08-akcja-świadomy-kierowca@Glogow

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej, jechał z nadmierną prędkością. Kierujący motocyklem, mieszkaniec powiatu głogowskiego, został zatrzymany przez polkowicką drogówkę na krajowej „trójce”. Policjanci za brawurową jazdę i popełnione wykroczenia ukarali go mandatem 1000 zł oraz 25 punktami karnymi. Kierowca straci uprawnienia do kierowania pojazdami i aby je odzyskać będzie musiał ponownie zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

27 lipca po godz. 17.00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach patrolowali drogę krajową nr 3. Jechali radiowozem wyposażonym w wideo – rejestrator.

„Na wysokości miejscowości Kłobuczyn, policjanci zauważyli motocyklistę, który jadąc w stronę Zielonej Góry zaczął wyprzedzać na podwójnej linii ciągłej dwa samochody, w tym cysternę. Następnie jadąc dalej – nadal nie zważając na przepisy ruchu drogowego – wyprzedzał na skrzyżowaniu. W tym miejscu urządzenie do pomiaru prędkości rejestrowało 160-180 km/h. Potem kierujący wyprzedzał na kolejnym skrzyżowaniu, następnie jechał z prędkością ponad 160km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h” – relacjonuje oficer prasowy KPP w Polkowicach st.asp. Daria Solińska.

Funkcjonariusze zatrzymali 39 – letniego kierowcę, mieszkańca powiatu głogowskiego, do kontroli. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz 25 punktami karnymi. Dodatkowo okazało się, że nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC. W związku z popełnionymi wykroczeniami i „zdobytymi” punktami karnymi motocyklista musi się teraz liczyć ze stratą uprawnień do kierowania.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.