Głogów: Już wkrótce ruszy budowa kolejnego boiska lekkoatletycznego

0
507
zdjęcie 2013-12-19-boisko-lekkoatletyczne@szkoła-Wyżykowskiego@Głogów-01

Dzisiaj władze powiatu głogowskiego podpisały umowę z wykonawcą na budowę boiska wielofunkcyjnego przy II Liceum Ogólnokształcącym. Po przetargu okazało się, że trzeba dołożyć do tego zadania jeszcze 160 tysięcy złotych. Z pomocą przyszła Fundacja Polskiej Miedzi, która przekazała na to zadanie 100 tysięcy złotych. Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego to 870 tysięcy złotych.

Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu jednym z ważniejszych tematów pracy radnych było przyjęcie do budżetu kwoty 100 tys. złotych dotacji od Fundacji Polskiej Miedzi. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę boiska wielofunkcyjnego, które powstaje przy II Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie – w ramach projektu „Dolny Śląsk dla królowej sportu” prowadzonego przez Urząd Marszałkowski.

„Jesteśmy w finale procedury przetargowej wyłonienia wykonawcy budowy boiska wielofunkcyjnego przy II LO. Po przetargu zaistniała potrzeba dołożenia do środków posiadanych w budżecie na to zadanie ok. 160 tysięcy złotych” – mówi starosta Rafael Rokaszewicz.

Pozostała kwota to środki z budżetu powiatu. Dzięki wprowadzeniu środków do budżetu, dzisiaj można było podpisać umowę z wykonawcą.

Będzie to już drugi taki obiekt. Przypomnijmy, że pierwsze boisko lekkoatletyczne i wielofunkcyjne powstało na terenie Zespołu Szkół im. Wyżykowskiego. Zarząd województwa dolnośląskiego zakwalifikował do tegorocznej edycji projektu “Królowa Sportu” budowę kompleksu sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym.

Koszt powstania boiska to 870 tysięcy zł. Oprócz dotacji z Fundacji Polskiej Miedzi nasz samorząd otrzyma na prace 300 tys. dotacji z Urzędu Marszałkowskiego – reszta środków potrzebnych do realizacji przedsięwzięcia pochodzić będzie ze środków powiatu. Zakończenie prac przewidywane jest na przełomie października i listopada.

W miejscu obecnego asfaltowego placu na terenie II LO powstanie wielofunkcyjne boisko, dookólna bieżnia lekkoatletyczna, bieżnia do sprintu i miejsce do skoku w dal.

W tym roku rozpocznie się też realizacja drugiego zadania, jakim jest budowa boiska wielofunkcyjnego przy IV Liceum Ogólnokształcącym. Tutaj władze powiatu będą starać się o dofinansowanie z PFRON.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.