Kolejny sukces Rewii Graffiti

0
553
Chorwacja_Graffiti

W dniach 11.07 – 20.07.2014 głogowska Rewia Graffiti uczestniczyła w chorwackim festiwalu ”ISLAND OF TALENT”. Graffiti swoich przedstawicieli miało w różnych kategoriach i grupach wiekowych i w większości z nich zajęło czołowe miejsca na podium. 

W drugiej połowie lipca głogowska Rewia Graffiti uczestniczyła w chorwackim Festiwalu ”ISLAND OF TALENT” odbywającym się na Lawendowej Wyspie Hvar. Wyspa położona jest u wybrzeży Chorwacji. Należy do archipelagu wysp Środkowej Dalmacji i jest czwartą co do wielkości na Adriatyku. Lawendowa Wyspa znana jest z masowo uprawianych pól lawendy, którym zawdzięcza swój lawendowy przydomek. To właśnie w tym pięknym miejscu swój talent prezentowali uzdolnieni członkowie głogowskiej Rewii graffiti.

Podczas podróży po zabytkowym, antycznym mieście Stari Gradzie, w którym odbywał się Festiwal, dzieci i młodzież z Rewii Graffiti odbyły rejs na największą dalmatyńską wyspę BRAĆ. Tam między innymi zwiedzili zabytkowe miasteczko BOL oraz plażowali na najpiękniejszej plaży Chorwacji i jednej z najpiękniejszych na świecie ZLATNI RAD. Podczas pobytu w tym niezwykłym zakątku świata, zdolni głogowianie zwiedzili także SPLIT z jego największa atrakcją turystyczną, jaką jest Pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana.

Jednak pobyt w Chorwacji, to nie tylko zwiedzanie. Wyjazd przede wszystkim dotyczył TOP ART FESTIWALU ”ISLAND OF TALENT”,  w którym dzieci i młodzież z Graffiti brały udział. Przedstawicielami głogowskiej Rewii Graffiti na tym festiwalu były: zespół taneczny, trzy zespoły wokalne i sześć solistek – wszyscy reprezentanci wrócili z nagrodami.

Zespół taneczny zajął 1. miejsce w kategorii HIP-HOP, zespoły wokalne – najmłodszy i najstarszy – z pięknej wyspy wróciły z 1. miejscami w swoich kategoriach wiekowych, a zespół w kategorii do 15 lat osiągnął 2. miejsce.

Równie świetnie spisały się solistki Graffiti: Maja Urban i Sandra Wasilewska zajęły 1. miejsca w swoich kategoriach wiekowych, natomiast Anna Zachorska i Kaja Urban podczas Festiwalu wywalczyły 2. miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii najmłodszych solistek Klaudia Babula zdobyła 2. miejsce, a Paulina Galus zajęła miejsce 3.

Nagrodę Specjalną Jurii Festiwalu za najlepszą choreografię otrzymała instruktorka tańca Rewii Graffiti Katarzyna Krawczonek.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Rewia Graffiti istnieje już od 12 lat i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.  W Rewii uczestniczy średnio  90-100 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Nabór do Rewii odbywa się każdego roku we wrześniu w Miejskim Ośrodku Kultury. Zajęcia odbywają się regularni 3 razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty w godz. od 15:30 do 19:15. Podstawową dewizą Rewii jest rozwijanie pasji muzycznych, promowanie miasta Głogowa i regionu w atmosferze dobrej zabawy, artystycznej przygody i wzajemnej akceptacji.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.