Nocne autobusy na próbę

0
301
zdjęcie-2014-05-06-nowe autobusy-w-komunikacji-miejskiej@Głogów-01

W Głogowie od 1 sierpnia będą jeździć nocne autobusy. Zarząd Komunikacji Miejskiej w Głogowie uruchomi dodatkowe kursy linii „61” w piątki i soboty w godzinach nocnych. Nocne autobusy będą jeździły do końca października. O tym czy będą wprowadzone na stałe zadecyduje m.in. zapotrzebowanie wśród mieszkańców.

O wprowadzenie nocnych autobusów od dawna postulowała Młodzieżowa Rada Miasta. Już w styczniu ubiegłego roku członkowie Rady spotkali się z prezydentem Janem Zubowskim, wnioskując o dodatkowe połączenia. Młodzież postulowała wtedy o wprowadzenie nocnych kursów tylko w weekendy w godzinach od 23.00 do 5.00, które obejmowałyby strategiczne punkty poszczególnych osiedli takich jak Piastów, Kopernik czy Hutnik i oczywiście tereny bliskie Starego Miasta oraz Śródmieścia.

Udało się zrealizować ten pomysł, chociaż w okrojonej formie. Komunikacja Miejska po rozmowach z władzami miasta podjęła decyzję o wprowadzeniu nocnych kursów. Od 1 sierpnia w piątki i soboty będzie kursował tylko autobus linii„61”.

Będzie to pewnego rodzaju eksperyment, który potrwa trzy miesiące. W tym czasie będą prowadzone obserwacje jak duże jest zapotrzebowanie, czy autobusy nie będą dewastowane itp.

„Na razie kursy te uruchomione zostają na okres trzech miesięcy do jest do końca października, o wprowadzeniu ich na stałe zadecyduje zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta” – mówił prezydent Jan Zubowski.

Poniżej przedstawiamy godziny odjazdów z przystanku początkowego przy ul.H.Brodatego:
– piątki godz. 23:15, 00:15, 01:15;
– soboty godz. 23:03, 00:05, 01:05

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.