Rzut wałkiem do ciasta w „pozoranta”, czyli sportowa integracja w gminie Kotla

0
531
2014-07-23-turniej sołectw@gmina Kotla-001

Osiem sołectw z gminy Kotla wzięło udział w pierwszym Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Kotla. Zabawne konkurencje, konkursy, zabawy i pyszne jedzenie były okazją do integracji mieszkańców gminy.

Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli we współpracy ze Stowarzyszeniem Kraina Lasów i Jezior- Lokalna Grupa Działania i sołectwem Zabiele zorganizowali I Turnieju Sołectw o puchar Wójta Gminy Kotla , który odbył się w Zabielu.

Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski dokonał oficjalnego otwarcia turnieju. Do zmagań przystąpiło aż osiem sołectw, które rywalizowały między sobą w licznych konkurencjach. Przedstawiciele drużyn byli bardzo dopingowani przez swoje sołectwa.

Turniej rozpoczęto od konkurencji „zbieranie wystrzałowej kasy”. Drugą konkurencją, z którą zmierzyły się sołectwa był „drużynowy wyścig taczek, czyli szybko ale dokładnie”, który polegał na biegu z taczką po torze slalomu z „ łatwo rozwalającym się towarem”.

Trzecia rywalizacja należała do Pań i polegała na tym, że zawodniczki rzucały wałkiem do ciasta „w pozoranta”. Następny był quiz wiedzy o gminie, konkurencje z wykorzystaniem alkogogli oraz przeciąganie liny.

Pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Głogówko. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Zabiele. Trzecie miejsce na podium należało do sołectwa Kotla.

Równolegle na boisku sportowym w Zabielu rozegrany został mecz piłki nożnej Zabiele : Retków. Gospodarze pokonali Retków 7:4.
Podczas turnieju można było również wziąć udział w loterii, którą przygotowała Kraina Lasów i Jezior- Lokalna Grupa Działania. Na wszystkich czekały nagrody.

Podczas tego sobotniego wydarzenia można było bezpłatnie skosztować potraw tj. pierogi, krokiety z barszczem, chleb ze smalcem, grochówkę czy domowe wypieki. Wszystkie potrawy przygotowane zostały przez Panie z sołectwa Zabiele pod przewodnictwem Pani sołtys Marianny Stachurskiej. Grochówkę przyrządzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociemyśli. Można było również skosztować lokalnych wyrobów mięsnych Roberta Jaworskiego z Moszowic.

Było wiele atrakcji dla dzieci, organizatorzy zapewnili im dużo frajdy przygotowując m.in. konkursy plastycznie, zabawy zespołowe z wykorzystaniem mini-szczudeł oraz zabawy animacyjne. Dzieci też mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanego zamku, który został sfinansowany ze środków budżetu gminy przeznaczonych na profilaktykę uzależnień w ramach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Sposobem na ochłodzenie była kurtyna wodna, którą przygotowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli. Całość zakończyła się zabawą taneczną, na której mieszkańcy i przybyli goście mogli się bawić do północy.

 „Turniej był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców naszej gminy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się w przygotowanie turnieju, za pyszne potrawy, wiele atrakcji i świetną zabawę” – mówi wójt gminy Kotla, Łukasz Horbatowski.

2014-07-23-turniej sołectw@gmina Kotla-003

2014-07-23-turniej sołectw@gmina Kotla-002

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.