Głogowianie zdecydują na co wydać 2 mln

0
478
2014-07-18 wieża ratuszowa ratusz kościół św mikołaja ruiny (fot.P.Dudzicki) 01

Mieszkańcy Głogowa poprzez stronę internetową Urzędu Miasta mogą zgłaszać projekty, które przewidziane będą do realizacji w ramach pierwszego w naszym mieście budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Głogowa w wyniku konsultacji zadecydują na co zostanie wydane 2 mln złotych.

Uchwalę w sprawie budżetu obywatelskiego radni miejscy przyjęli w maju na sesji Rady Miasta. Zgodnie z zapisami uchwały w Głogowie od 15 lipca do 30 listopada potrwają konsultacje społeczne.

„Celem konsultacji jest wyrażenie przez mieszkańców miasta opinii, co do zakresu projektów proponowanych do realizacji budżetu Gminy Miejskiej Głogów w 2015 roku oraz ustalenie listy projektów przewidzianych do realizacji w ramach budżetu Gminy Miejskiej Głogów” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Głogów, gdzie można zgłaszać swoje propozycje. Propozycja projektu wnioskowanego do zrealizowania w ramach „Budżetu Obywatelskiego 2015 w Głogowie” musi być poparta przez grupę co najmniej 30 osób uprawnionych do udziału w konsultacjach.

W konsultacjach wezmą udział wszyscy uprawnieni mieszkańcy Głogowa, którzy zdecydują na co zostaną wydane pieniądze w budżecie obywatelskim. A chodzi o kwotę 2 mln złotych.

Wartość jednostkowa zgłoszonego projektu majątkowego zlokalizowanego na terenie gminy nie może przekroczyć kwoty 200 tysięcy złotych brutto. Wartość jednostkowa zgłoszonego projektu niemajątkowego nie może przekroczyć kwoty 10 tysięcy złotych brutto.

Głogowianie będą mogli głosować na projekty na stronie internetowej www.glogow.pl/obywatel oraz w wyznaczonych siedzibach: w Urzędzie miejskim oraz filiach Biblioteki miejskiej przy ul. Perseusza oraz Mieszka I.

Inicjatorem stworzenia w Głogowie budżetu obywatelskiego było stowarzyszenie „Młodzi Demokraci”. Więcej na temat budżetu obywatelskiego już za tydzień w Temacie Tygodnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.